На саміті НАТО говоритимуть про загрозу з боку РФ і ситуацію в Україні — Білий дім

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
14 Червня 2021, 13:55
Тетяна Нікішина
14 Червня 2021, 13:55

На саміті НАТО в Брюсселі 14 червня лідери країн Північноатлантичного альянсу і Євросоюзу говоритимуть, зокрема, про загрозу з боку Росії та інших країн, а також про ситуацію в Україні.

Про це йдеться у заяві Білого дому.

Відзначається, що лідери країн НАТО приділять ключову увагу новій Стратегічній концепції Альянсу, яка враховує загрози з боку Росії та Китаю. Робота над новою концепцією завершиться в 2022 році.

Союзники Альянсу домовляться переглянути стратегічну концепцію НАТО, яка визначить наш підхід до стратегічного середовища, яке формується. Концепція повинна враховувати агресивну політику і дії Росії, а також виклики з боку Китайської народної Республіки щодо нашої колективної безпеки, процвітання і цінностей, — йдеться в заяві.

Оновлена ​​Стратегія також включатиме нову політику захисту від тероризму, кіберзахисту і план заходів щодо боротьби з кліматичними змінами.

Як зазначається, члени Альянсу візьмуть на себе зобов'язання щодо реалізації нових військових концепцій і стратегії, зміцнять потенціал стримування й оборони НАТО для протидії загрозам з боку Росії та інших країн.

НАТО також продовжує стежити за розгортанням російських військ в Україні та навколо неї, — наголошується у заяві.

У Білому домі також підкреслили, що лідери підтвердять свою прихильність політиці «відкритих дверей НАТО, яка забезпечує шлях до членства для будь-якої європейської країни, яка розділяє наші цінності і виконує необхідні обов'язки і зобов'язання».

Серед інших ключових тем зустрічі союзників НАТО і ЄС —контроль над озброєннями, збереження технологічної переваги, поділ витрат на оборону, інвестування в НАТО, готовність до пандемії та стихійних лих і більш глибоке партнерство.

Нагадаємо, саміт НАТО відбудеться 14 червня в Брюсселі за участю президента США Джо Байдена.

Президент США вже прилетів до Брюсселя, почавши другу частину європейського турне.

Очікується, що 15 червня Байден візьме участь в саміті США — ЄС. У середу, 16 червня, американський лідер у Женеві зустрінеться з російським президентом Володимиром Путіним.

Як повідомляли «Кримські новини», голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що у своєму інтерв’ю президент РФ Володимир Путін вкотре висунув ультиматум Україні та Європі й припустився прямих випадів проти кримських татар.