«На міжнародний саміт щодо деокупації Криму запросять США і Росію» — Джемілєв

Новини України та світу
Ірина Требунських
08 Жовтня 2020, 16:38
Ірина Требунських
08 Жовтня 2020, 16:38
Мустафа Джемілєв

На саміт голів держав щодо деокупації Криму, який планують провести в день опору Криму російській окупації 26 лютого, запросять також представників США та Росії. Про це в ефірі програми «Підсумки» розповів народний депутат, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Нардеп підкреслив, що навіть за участі Росії у саміті, погоджень заходів з усіма учасниками (як, наприклад, під час Мінських домовленостей, де Росія виступає однією зі сторін перемовин) бути не може. «Компромісів бути не може. Тут питання не домовленостей і компромісів, а виконання норм міжнародного права», — наголосив він.

Росія ймовірно відмовиться, тому що напевно повторюватиме свою мантру, за якою Крим нібито «є російським» і на цьому для них «питання закрите». Але міжнародний саміт має ухвалювати рішення, і якщо ці рішення Росією не виконуватимуться, то вмикатимуться секторальні, персональні та економічні санкції, — сказав Джемілєв.

Він зазначив, що наразі перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар виїхала до Австрії, а потім і у Словаччині обговорюватиме питання саміту. «Ось так терпляче і скрупульозно з усіма країнами треба працювати у цьому напрямку», — підкреслив Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу нагадав, що Євросоюз вже погодився взяти участь у саміті, тож «наразі важливо отримати згоду США і Великобританії, та інших країн». Він уточнив, що відповіді від Сполучених Штатів щодо участі слід чекати не раніше, ніж там відбудуться президентські вибори, які заплановані на 3 листопада 2020 року.

Нагадаємо, 22 вересня президент Володимир Зеленський зустрівся з Високим представником Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозепом Боррелем. Під час зустрічі президент наголосив на «критичній важливості збереження тематики деокупації Криму у фокусі уваги ООН та ЄС».

Як повідомляли «Кримські новини», 3 жовтня під час зустрічі з послом Австрії Гернотом Пфандлером перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар запросила Австрію до участі в міжнародній «Кримській платформі» з метою спільних дій задля захисту прав кримчан та деокупації півострова. Пфандлер запевнив, що позиція Австрії щодо Криму залишається незмінною.