На мітингах у Казахстані затримали близько 700 осіб. Вони вважають обрання президентом висуванця Назарбаєва сфальсифікованим | QHA media
11 Червня 2019, 13:03

На мітингах у Казахстані затримали близько 700 осіб. Вони вважають обрання президентом висуванця Назарбаєва сфальсифікованим

Закрити

У Казахстані затримали близько 700 осіб за участь у мітингах після проведення позачергових президентських виборів.

Як заявив заступник міністра внутрішніх справ Казахстану Марат Кожаєв, «близько 200 осіб» із сотень, затриманих у столиці Нур-Султана на місці проведення антиурядових протестів, вивезли в Акмолинську і Карагандинську області, передає «Радио Свобода».

З цих 200 чоловік 150 були притягнуті до адміністративної відповідальності.

Офіційний представник МВС Нурдільда Ораз, відповідаючи на запитання журналістів, повідомив, що у день виборів (9 червня) затримано 500 осіб в Алмати і Нур-Султані, а наступного дня — близько 200.

Згідно з Конституцією Казахстану, громадяни мають право проводити мирні акції протесту, демонстрації, ходу і пікетування.

При цьому в країні існує закон, що обмежує це право і зобов’язує громадян отримувати дозвіл від місцевих виконавчих органів для проведення мирних зібрань, мітингів, маніфестацій, пікетів і демонстрацій.

Під час дострокових президентських виборів у Казахстані 9 червня були затримані сотні учасників мирних антиурядових протестів. Затримання в Алмати і Нур-Султані продовжилися 10 червня після оголошення попередніх підсумків виборів, які протестувальники відмовилися визнавати. Правозахисники і очевидці повідомляли про факти жорстокого поводження поліцейських із затриманими на протестах.

9 червня на виборах переміг чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, набравши 70,76% голосів. За даними казахстанської ЦВК, за висуванця Нурсултана Назарбаєва, кандидата від правлячої партії «Нур Отан» проголосували 6,5 млн виборців. На другому місці опозиціонер Аміржан Косанов з 16,23% виборців.

Дивитись ще: