На матчі «Україна — Македонія» скандували «Путін х****»: у Держдумі РФ «образились»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
18 Червня 2021, 11:28
Тетяна Нікішина
18 Червня 2021, 11:28

У Державній думі РФ обурилися через те, що під час футбольного матчу Євро-2020 Україна — Македонія вболівальники скандували загальновідоме гасло. Тепер Росія «вимагає», аби УЄФА відреагувала.

Нагадаємо, у четвер, 17 червня, збірна України провела свій другий поєдинок на чемпіонаті Європи з футболу (Євро-2020). Суперником українців була команда Північної Македонії. Матч завершився перемогою України — 2:1.

Під час матчу вболівальники неодноразово скандували гасло «Путін х****».

Це викликало обурення росіян. Зокрема, член комітету Держдуми з фізичної культури, спорту, туризму і у справах молоді Дмитро Свищов публічно вимагає реакції від УЄФА.

Керівництво УЄФА має на це реагувати. Це наш президент. Знову їх хтось заводить, ніяк вони не можуть заспокоїтися. Заводять їхні націоналістичні організації, які нічого спільного з футболом не мають. Замість того, щоб зосередитися на грі, вони займаються повною ахінеєю, — заявив він.

Відзначимо, саме Свищев першим у РФ публічно обурився через нову форму збірної України з Кримом і гаслом «Слава Україні!». Тоді він теж звертався до УЄФА, вимагаючи заборонити цю форму. Втім, розгляд почався лише після офіційної скарги від РФС і завершилися на користь України.

Як повідомляли «Кримські новини», працівники посольства США в Україні сфотографувалися у новій формі української збірної з футболу, в якій вона має виступити на Євро-2020. Згодом фото у новій формі української збірної виклали також працівники посольства Великої Британії у Києві, підтримавши зображення на ній карти України з окупованим Росією Кримом.