На КПВВ Херсонщини з окупованим Кримом тестуватимуть на ВІЛ, гепатит, туберкульоз і COVID-19 | QHA media
10 Вересня 2020, 18:54

На КПВВ Херсонщини з окупованим Кримом тестуватимуть на ВІЛ, гепатит, туберкульоз і COVID-19

Закрити

У сервісних центрах на контрольно-пропускних пунктах на адміністративній межі між анексованим Кримом і Херсонською областю планують створити медичні пункти, де кримчани зможуть пройти тести на різні захворювання.

Як повідомляє міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відповідний меморандум був підписаний МінТОТ та благодійною організацією «100% Життя».

Ми плануємо забезпечити медпункти в сервісних центрах усім необхідним для того, щоб у людей, які перетинають лінію розмежування, був доступ до тестування на такі захворювання, як ВІЛ, туберкульоз, гепатит, COVID-19. Глобальна пандемія створила нові перешкоди для вільного доступу до медичних послуг, — повідомили в БО «100% Життя».

У свою чергу, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук підкреслила, що оснащення медпунктів є важливим завданням, яке спрямоване, у тому числі, на забезпечення гуманітарних прав людей.

«Облаштування сервісних центрів на КПВВ у частині надання медичних і соціальних послуг, оснащення медичних пунктів — є важливим завданням в контексті захисту здоров’я людини і спрямоване на поліпшення умов перебування громадян на КПВВ, а діагностика дозволить виявити осіб, які перебувають у групі ризику, й забезпечити своєчасне надання їм допомоги», — зазначила Голованчук.

Зазначимо, раніше Кабмін доручив облаштувати контрольні пункти в’їзду/виїзду на адмінмежі між окупованим Кримом і Херсонською областю.

Як повідомляли «Кримські новини», через карантинні обмеження добовий пасажиропотік на адмінкордоні між тимчасово окупованим Кримом і Херсонською областю суттєво зменшився.

Дивитись ще: