На дружину політв’язня Джаппарова окупанти «заочно» склали протокол

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Квітня 2021, 16:45
Маргарита Джаппарова. Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
19 Квітня 2021, 16:45

На дружину політв’язня Айдера Джаппарова Маргариту Джаппарову окупанти в Криму склали протокол за одиночний пікет. Про це вона повідомила «Кримській солідарності».

Джаппарова вийшла на пікет в грудні 2020 року, виступаючи проти вироку Південного окружного військового суду, який засудив її чоловіка до 17 років колонії суворого режиму.

Як виявилося, окупаційні силовики склали адмінпротокол у лютому 2021 року. Повідомлення про це Джаппарова отримала у квітні.

Протокол мені особисто не вручали. Звичайний лист, не рекомендований, кинули в поштову скриньку до сусідів. Сусіди мені його передали, — розповіла кримська татарка.

У цьому протоколі половина полів виявилися незаповненими. Звісно, на документі немає жодного підпису самої Джаппарової. «Відповідно, тепер братиму участь у суді», — додала дружина політв’язня.

Нагадаємо, 10 червня 2019 року під час масових обшуків в Алушті та околицях, а також у Білогірському і Сімферопольському районах були затримані восьмеро кримських татар. Серед них — жителі Білогірська Різа Омеров, його батько Енвер Омеров і житель селища Зуя Білогірського району Айдер Джаппаров.

У Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону (Росія) 21 грудня відмовилися заслуховувати десятьох свідків сторони захисту «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

В тимчасово окупованому Росією Криму провели флешмоб на підтримку фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «білогірської групи». Вже 12 січня 2021 року трьом підсудним призначили покарання у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму: Енвера Омерова засудили до 18 років, Різу Омерова до 13 років, Айдера Джаппарова до 17 років ув'язнення

Як повідомляли «Кримські новини», у тимчасово окупованому Росією Криму Зеліха Абхаірова і Зуре Емірусеінова отримали повістки від силовиків за одиночні пікети на підтримку своїх синів, засуджених окупантами.