На 11 людей лише шість ліжок: у недужих фігурантів «справ Хізб ут-Тахрір» погіршився стан здоров’я, окупанти тримають їх без медичної допомоги | QHA media
Репресії

На 11 людей лише шість ліжок: у недужих фігурантів «справ Хізб ут-Тахрір» погіршився стан здоров’я, окупанти тримають їх без медичної допомоги

21 Жовтня 2020, 18:45
Закрити

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомляє, що фігурантів кримських «справ Хізб ут-Тахрір» Джеміля Гафарова та Енвера Омерова тримають в антисанітарних умовах у СІЗО. Перший перебуває в окупованому Сімферополі, а другий – у Ростовській області сусідньої Росії.

Про це омбудсмен написала у Facebook.

Також, за її словами, кримчанам не надають медичну допомогу в слідчому ізоляторі.

За словами рідних, Джеміль Гафаров, інвалід II групи, скаржиться на різке загострення хронічних хвороб. Його турбують постійні судоми в ногах, сильний біль у серці та різкі перепади тиску. Енвера Омерова турбують сильні болі опорно-рухового апарату, що не дає вільно ходити, – повідомила Денісова.

Як інформує український омбудсмен, кримчан тримають у переповнених камерах, зокрема Джеміль Гафаров перебуває в камері ще з 10 особами, проте там у наявності тільки шість ліжок.

Також у камерних приміщеннях антисанітарія – велика кількість тарганів і клопів.

Через те, що адміністрація місць несвободи не проводить санітарну обробку, рідні змушені передавати дихлофос та інші подібні засоби для боротьби з цією «живністю». Але самостійно з цією проблемою наші співгромадяни вже не можуть впоратися, – повідомила омбудсмен.

Як зазначає Денісова, ці факти свідчать про порушення статей 9, 10, 22 мінімальних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і соціальною радою ООН, а також статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини й основних свобод.

Денісова заявила, що звернулася до російської Уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової з проханням забезпечити надання необхідної медичної допомоги кримчанам і перевірити умови їхнього тримання.

Представники російського омбудсмена не коментували заяву Денісової.

🔥Стан здоров’я незаконно ув’язнених кримських татар, Джеміля Гафарова та Енвера Омерова, погіршується, проте керівництво…

Опубліковано Людмилою Денісовою Середа, 21 жовтня 2020 р.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ України та міжнародні організації неодноразово закликали Росію припинити переслідування жителів півострова.

Джеміль Гафаров – один з фігурантів «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». Його затримали в березні 2019 року. Енвер Омеров – фігурант білогірської «справи Хізб ут-Тахрір», був затриманий у червні 2019 року. ФСБ Росії звинувачує їх в участі в осередку «Хізб ут-Тахрір».

Як повідомляли «Кримські новини», південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив тримання під вартою фігурантам з «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Різі та Енверу Омеровим і Айдеру Джеппарову. Головуючий російський суддя Роман Сапрунов залишив їх за ґратами до 15 січня 2021 року.

Дивитись ще: