МЗС засуджує передвиборчу діяльність Росії на окупованих територіях Донбасу

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
12 Травня 2021, 13:42
Тетяна Нікішина
12 Травня 2021, 13:42

Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловлює протест у зв’язку із неузгодженим візитом керівництва та депутатів партії «Єдина Росія» до тимчасово окупованих Російською Федерацією територій у Донецькій і Луганській областях.

Про це стало відомо з коментаря речника МЗС України щодо неузгодженого візиту керівництва партії «Єдина Росія» на тимчасово окуповані території України.

Розглядаємо приїзд російських депутатів як елемент російської передвиборчої кампанії напередодні вересневих виборів до Державної думи РФ.

Поїздка яскраво ілюструє занепад підтримки «Єдиної Росії» серед російського населення, яку провладна партія РФ нині намагається компенсувати за рахунок залучення мешканців тимчасово окупованих територій України, — йдеться у коментарі МЗС.

Українське зовнішньо політичне відомство наголошує, що участь українських громадян із російськими паспортами, нав’язаними окупаційною адміністрацією, у виборах до Держдуми РФ поставить під сумнів їхню легітимність.

Нагадаємо, у Росії хочуть дозволити брати участь у виборах до Держдуми тим жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей України (ОРДЛО), хто вже встиг отримати паспорти РФ. Нині таких налічується не менше, ніж пів мільйона.

Про це заявив секретар генради «Єдиної Росії» Андрій Турчак, передає ТАСС.

Не повинно бути такої ситуації, коли громадянин РФ, незалежно від території, місця, де він проживає, був би обмежений у політправах… Ці 500 тисяч осіб, які взяли російське громадянство, візьмуть участь у виборах до Держдуми, — сказав Турчак.

Російська окупаційна влада продовжує проводити на території Криму та окупованих районів Донецької та Луганських областей примусову паспортизацію, яка торкнулася 2,9 млн українців.

Як повідомляли «Кримські новини», прокуратура АР Крим та міста Севастополя розпочала кримінальне провадження через нав’язування російського громадянства дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.

Такі дії держави-окупанта та її окупаційної адміністрації порушують норми міжнародного гуманітарного права Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року.