МЗС України презентує проєкт про дітей політв’язнів

Новини України та світу
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 19:13
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 19:13

В будівлі міністерства закордонних справ відкриють виставковий проєкт «Вірність собі – не злочин!». Як зазначає пресслужба МЗС, виставка присвячена дітям тих кримських татар, які стали бранцями Кремля.

Йдеться про кримських татар, яких Росія за часи окупації Криму позбавила волі за сфабрикованими звинуваченнями в «екстремізмі» та «тероризмі».

Безтурботне дитинство багатьох дітей Криму закінчилося у той день, коли представники спецслужб російської окупаційної «влади» увірвалися до їхніх осель. Багатьом дітям необхідна тривала психологічна реабілітація, — йдеться у повідомленні.

У відомстві інформують, що наразі понад 200 неповнолітніх дітей залишилися без опіки батьків, а в Криму є цілі вулиці, де всіх чоловіків забрали до СІЗО чи колоній спецслужби держави-окупанта.

Відкриття виставкового проєкту відбудеться в будівлі МЗС України у вівторок, 9 березня, об 11:00.

«Виставковий проєкт має на меті посилити дипломатичну боротьбу України за звільнення усіх політичних в’язнів Кремля, привернути увагу міжнародної спільноти до непропорційно великих термінів ув’язнення, порушень Росією норм міжнародного гуманітарного права», — уточнюють в міністерстві.

Нагадаємо, що 17 лютого під час облав на будинки кримських татар з подальшими затриманнями, які окупанти провели в п'яти районах Криму, 15 неповнолітніх дітей стали свідками обшуків і арештів своїх батьків.

Кримські новини» повідомляли, що з 4:00 ранку 17 лютого в окупованому Криму окупанти знову провели незаконні масові обшуки в будинках кримських татар у Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Радянському районі.