МЗС Росії не вважає активістів «Кримської солідарності» громадянськими журналістами. З цього приводу Захарова зробила спеціальну заяву | QHA media
18 Квітня 2019, 17:00

МЗС Росії не вважає активістів «Кримської солідарності» громадянськими журналістами. З цього приводу Захарова зробила спеціальну заяву

Закрити

У Москви викликає подив заява представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра звільнити кримськотатарських активістів з правозахисної організації «Кримська солідарність».

Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, виступаючи сьогодні на «міжнародному економічному форумі» в анексованій Ялті, передає ТАСС.

Вона висловила незгоду з тим, що в ОБСЄ затриманих у березні у справі «Хізб ут-Тахрір» не називають терористами, як це прийнято в Росії.

У нас немає розуміння, що мав на увазі представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, кажучи про затриманих за звинуваченням у тероризмі осіб як про «громадянських журналістів», — сказала Захарова.

При цьому вона згадала про Сирію і заявила, що волонтери організації «Білі шоломи» — гуманітарної організації, яка рятує життя від війни у Сирії цивільного населення — займаються «підривною діяльністю», а їх на Заході також вважають «гуманітарниками і якимись громадянськими журналістами».

Нагадаємо, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликає до негайного звільнення з російського СІЗО активістів «Кримської солідарності».

Зокрема, в організації зазначили, що в Криму після обшуків 27 березня були арештовані 23 кримських татарина, у тому числі й громадянські журналісти Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв і Ремзі Бекіров.

Стримера і блогерам Осману Аріфмеметову і Рустему Шейхалієву, а також кореспонденту видання «Грані Ру» Ремзі Бекірову загрожує від 10 років позбавлення волі до довічного тюремного ув’язнення.

3 квітня «Кримська солідарність» закликала українські, незалежні російські та міжнародні ЗМІ підтримати громадянських журналістів як колег у ситуаціях, коли вони стають жертвами репресій і переслідувань.

29 березня Державний департамент США засудив Росію за затримання 23 жителів Криму, яких звинувачують в участі в організації «Хізб ут-Тахрір».