МЗС ініціює санкції проти Нікарагуа через «консульство» в окупованому Криму | QHA media
10 Листопада 2020, 17:21

МЗС ініціює санкції проти Нікарагуа через «консульство» в окупованому Криму

Закрити

Міністерство закордонних справ повідомило про початок процесу застосування санкцій проти Нікараґуа через незаконне призначення «почесного консула» в анексованому Росією Криму.

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із незаконним та непогодженим з Україною візитом посла Республіки Нікараґуа в РФ пані Альби Асусени Торрес до АР Крим (Україна) для вручення так званому «почесному консулу Нікарагуа в РФ з резиденцією в місті Сімферополь» Олегу Бєлавєнцеву консульського патента, — йдеться у заяві.

Як наголосили в МЗС, цей крок вважається нашою державою нікчемним і розглядається як відверто недружній сигнал з боку Нікарагуа щодо України, який сприяє агресії Росії.

Уточнюється, що згідно з українським законодавством, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї здійснюється через територію України.

«Разом з цим, будь-які органи, їхні посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їхня діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законодавством України, а будь-який акт (рішення, документ), виданий такими органами та/або особами, є недійсним і не створює правових наслідків», — додали в МЗС.

Українська сторона розпочала процес застосування санкційних заходів відповідно до законодавства України і вживатиме у подальшому всі необхідні дії, передбачені законами України і нормами міжнародного права, для захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, — йдеться у повідомленні.

Міністерство закордонних справ вказує, що неодноразово попереджало Нікарагуа про неприпустимість дій, що порушують суверенітет і територіальну цілісність держави Україна.

Нагадаємо, що Олега Бєлавєнцева в Україні заочно засудили до 13 років в’язниці за участь в російській анексії півострова.

Раніше стало відомо, що в анексованому Росією Криму 10 листопада відкривається «почесне консульство» Нікарагуа.

У серпні Київ направляв ноту протесту Нікарагуа з приводу відкриття «консульства». Тоді країну попередили про можливе застосування проти неї санкцій.