Милованов очолив «Національний фонд інвестицій»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
14 Квітня 2021, 18:25
Хельга Полтавка
14 Квітня 2021, 18:25

На сьогоднішньому засіданні, 14 квітня, урядовці проголосували за призначення Тимофія Милованова виконуючим обов'язки гендиректора ДП «Національний фонд інвестицій України».

Про це за підсумками засідання повідомив у Telegram постійний представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

Тимофій Милованов був міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в уряді Олексія Гончарука. Разом з його Кабміном у березні 2020 року він був відправлений у відставку. У листопаді 2020 року Милованова призначили радником керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

Довідка: метою діяльності «Націнвестфонду» визначають «створення сприятливих умов для реалізації масштабних інвестиційних та соціальнозначущих проєктів, розвитку міжнародного економічного співробітництва і зростання конкурентності України».

Згідно статуту, підприємство залучатиме кошти для реалізації інвестпроєктів, фінансуватиме, готуватиме і реалізовуватиме їх. Також фонд управлятиме об’єктами власності відповідно до закону, створюватиме інвестиційні фонди та братиме у них участь.

Згідно урядової постанови, Мінекономіки упродовж місяця має розробити проєкт закону про «Націнвестфонд». Зокрема, ним передбачать механізми створення спільних інвестпроєктів з суверенними фондами Об’єднаних Арабських Еміратів, держави Катар та інших. Мінекономіки зобов’язане підготувати зміни до держбюджету щодо фінансування новоствореного фонду. За місяць після затвердження цих змін, уряд планує перетворити фонд з держпідприємства на акціонерне товариство.

Нагадаємо, Кабмін на засіданні 31 березня затвердив статут «Національного фонду інвестицій України».