«Ми залишаємо за собою право вжити усіх заходів»: Додон погрожує Санду протестами

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Січня 2021, 20:00
Фото:presedinte.md
Асіф АлієвQHA
18 Січня 2021, 20:00

Експрезидент Молдови і лідер Партії соціалістів (ПСРМ) Ігор Додон заявив, що політсила може вивести людей на масовий протест, якщо до 1 лютого президент Майя Санду не запропонує кандидатуру прем'єра.

Про це повідомляє місцеве видання Newsmaker.ru.

Додон висловив упевненість, що «на протести до будівлі адміністрації президента вийдуть десятки тисяч людей».

Якщо президент Молдови та її співучасники будуть й далі порушувати конституційні норми і грати в ці ігри, ми залишаємо за собою право вжити усіх конституційних заходів проти президента країни і всі законні дії, включаючи масові протести проти узурпаторів державної влади, — заявив Додон.

Раніше Санду відхилила пропозицію Ренато Усатого — одного з найпопулярніших політичних лідерів — висунути його на посаду прем'єра, пояснивши, що будь-яке призначення відстрочить дострокові парламентські вибори, а за чинного складу законодавчого органу у нового уряду не буде підтримки більшості.

Після відставки прем'єра Іона Кіку — з метою розпуску парламенту — діючий склад уряду тимчасово продовжує виконувати обов'язки. Тимчасовим виконувачем обов'язків прем'єра Санду призначила міністра закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ауреліу Чокая.

Конституція Молдови визначає дві умови, за яких розпуск парламенту і дострокові вибори стають можливими. Це або блокування роботи парламенту з будь-якої причини протягом трьох місяців, або нездатність парламенту затвердити новий уряд.

Нагадаємо, одразу після виборів президента Молдови Ігор Додон почал оскаржувати результати голосування в суді через нібито «небачені фальсифікації».