«Ми їх не визнаємо, але питання місцевих виборів з ними узгодимо» — Єрмак прокоментував домовленості у Мінську щодо ОРДЛО

Новини України та світу
Ірина Требунських
13 Березня 2020, 17:07
Ірина Требунських
13 Березня 2020, 17:07
Фото: УНІАН

Голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську 11 березня було прийнято рішення про повернення ув'язнених Росією українців, а також проведення місцевих виборів в ОРДЛО.

Під час брифінгу за результатами сьогоднішнього засідання РНБО він запевнив, що це «не дає правового поля» для визнання фейкових «ДНР» та «ЛНР».

Водночас Єрмак визнав, що з представниками ОРДЛО буде узгоджуватися проведення місцевих виборів.

«Ми взяли на себе зобов'язання узгодити кілька питань, що стосуються децентралізації та проведення місцевих виборів — з представниками ОРДЛО в рамках Тристоронньої контактної групи», — заявив голова Офісу президента.

Єрмак також додав, що у Мінську обговорювалося питання внесення змін до конституції України та залучення до цього питання представників ОРДЛО.

Хочу заявити з повною відповідальністю, що ніяких кроків, які б сьогодні створювали правове поле для представників так званих ОРДЛО, їх визнання, не існує. Ніяких прямих перемовин, про це не йдеться, — запевнив Єрмак під час брифінгу.

Брифінг за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Брифінг за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Опубліковано Офіс Президента України Пʼятниця, 13 березня 2020 р.

Як повідомляло QHA media, у Мінську було підписано домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. У протоколі відзначається, що рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписано 25 березня після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини. Росія, яка є агресором, за допомогою такого формату отримує підтвердження своєї мантри «настамнет» і вмощується за стіл переговорів як «посередник», а не як учасник конфлікту.

На засіданні ТКГ представники України та Росії у Мінську домовилися щодо чотирьох питань врегулювання ситуації на Донбасі, серед яких – обмін полоненими. Присутні на цій зустрічі були керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації президента Росії Дмитро Козак. Сторони вирішили представити у ТКГ остаточно узгоджені списки осіб, що підлягають процедурі обміну.