«Ми вимагаємо від Росії не обміну, а звільнення кримських татар» — Кулеба | QHA media
ВІДЕО
12 Жовтня 2020, 14:46

«Ми вимагаємо від Росії не обміну, а звільнення кримських татар» — Кулеба

Закрити

Наразі Україна у перемовинах з державою-агресором Росією добивається обміну за формулою «всіх на всіх». Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі турецького каналу TRT.

Міністр назвав обмін «найскладнішою і найделікатнішою» частиною перемовин з РФ, адже це безпосередньо стосується долі людей, їхніх рідних. «Тому ми ніколи не розкриваємо жодної особистої інформації людей, які можуть потрапити до обмінного списку, або термінів обміну», — пояснив він.

Ми вже готові перейти до наступного раунду обміну. Ми абсолютно зосередилися на тому, щоб обмін «всіх на всіх» відбувся, — запевнив голова МЗС.

Та через неконструктивність іншої сторони, за словами політика, наразі з’явилися нові проблеми, які треба вирішити перед обміном.

Водночас Кулеба закликав розрізняти дипломатичні кроки щодо кримських татар від обмінів, які проводяться у рамках Мінського процесу і стосуються лише певних регіонів Донецької і Луганської областей.

Коли ми говоримо про кримських татар, то йдеться не про обмін. Ми вимагаємо лише звільнення цих людей, і це найскладніша частина переговорів, адже Росія вважає, що Крим знаходиться під її юрисдикцією, — сказав Кулеба.

Очільник міністерства нагадав, що міжнародне суспільство, серед якого і Туреччина, погоджується з Україною, що Крим наразі є незаконно окупованою Росією територією.

Відповідно до міжнародного права, РФ як держава-окупант несе всю відповідальність за те, що відбувається на півострові. Це означає, що кожна дія Кремля, яка порушує його обов’язки як держави-окупанта, приведе до відповідальності, зокрема і різного роду обмежень і санкцій.

Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 6 березня заявила, що до списку на обмін з Росією включили 86 незаконно ув’язнених кримських татар.

«Кримські новини» повідомляли, що 6 березня президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю турецькому телеканалу ТRТ заявив, що Україна підготувала до Мінського переговорного процесу список з понад 200 осіб для обміну.