«Ми не дамо Ірану уникнути відповідальності за злочин» — Кулеба

Новини України та світу
Ірина Требунських
17 Березня 2021, 19:11
Ірина Требунських
17 Березня 2021, 19:11

Іран оприлюднив остаточний звіт за результатами технічного розслідування катастрофи літака «Міжнародних авіаліній України» рейсу PS752 під Тегераном. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав цей звіт цинічною спробою приховати правду.

Він зазначив, що попередньо Україна направила Ірану понад 90 сторінок зауважень та пропозицій до проєкту звіту, які мали долучити до фінального документа.

Те, що ми побачили у звіті — ніщо інше, як цинічна спроба приховати істинні причини збиття нашого літака. Ми не дозволимо Ірану приховати правду, не дамо уникнути відповідальності за цей злочин, — підкреслив Кулеба.

За словами міністра, аналіз документу свідчить, що Іранська держава провела розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів, воно було упередженим, а представлені докази — вибірковими. «Це не звіт, а збірка маніпуляцій задля виправдання Ісламської Республіки Іран», — додав він.

Також Кулеба зауважив, що Україна разом з міжнародними партнерами знайде спосіб встановити істину в цій трагедії.

Звернення Дмитра Кулеби у зв’язку з оприлюдненням Іраном остаточного звіту щодо катастрофи рейсу PS752

Dmytro Kuleba щодо оприлюднення Іраном остаточного звіту за результатами технічного розслідування катастрофи рейсу МАУ PS752: «Те, що ми сьогодні побачили в опублікованому звіті - ніщо інше, як цинічна спроба приховати істинні причини збиття нашого літака. Ми не дозволимо Ірану приховати правду, не дамо уникнути відповідальності за цей злочин. Справедливість восторжествує, скільки б зусиль і часу на це не знадобилося».

Posted by Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine on Wednesday, March 17, 2021

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та члени екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

11 січня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що літак МАУ був збитий іранською ракетою «земля-повітря».

Як повідомляли «Кримські новини», канадський уряд і органи безпеки вивчають аудіозапис, на якому обговорюється ймовірність того, що знищення рейсу PS752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» було навмисним актом.