МВС хоче забрати наукову установу, бо поліції треба приміщення

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
25 Лютого 2021, 19:04
Тетяна Нікішина
25 Лютого 2021, 19:04

Міністерство внутрішніх справ (МВС) України хоче забрати в Інституту фізіології ім. О. Богомольця Національної Академії наук (НАН) України найбільше приміщення «для розміщення особового складу».

З відповідним листом щодо цього питання звернувся міністр МВС Арсен Аваков до Національної академії наук України.

У МВС кажуть, що підрозділи поліції «гостро потребують додаткових будівель і споруд для розміщення особового складу на території Києва».

В Інституті фізіології відповіли на це звернення.

За словами професора, завідувача відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології НАН України Віктора Досенка, у будівлі за адресою Богомольця, 4, розміщено щонайменше вісім відділів Інституту, там стоїть електронний мікроскоп. А два поверхи будівлі займає віварій.

Там все, що потрібно для функціонування Інституту. Забрати цей корпус — це закриття провідного Інституту в галузі біології, фізіології. У цьому корпусі проводяться міжнародні конференції, там працювала купа майбутніх нобелевських лауреатів. У ньому були зроблені світового рівня відкриття, наприклад, створена система перфузії клітини, — пояснив Досенко.

У зв’язку з цим 25 лютого в Інституті збереться вчена Рада.

Фактично перенесення будівлі — це руйнування праці кількох поколінь людей, та й зробити це практично неможливо без втрати наукового потенціалу інституту, адже:

  • ця 16 поверхова будівля в самому серці Києва, на Липках, була спроектована спеціально для Інституту фізіології;
  • у будівлі знаходиться унікальне обладнання, що не підлягає транспортуванню;
  • вісім із 13 відділів знаходяться саме в цьому приміщенні;
  • в Інституті знаходиться один із найкращих віваріїв із унікальними тваринами;
  • в Інституті виконуються надважливі експерименти, у тому числі спрямовані на зменшення наслідків після перенесення коронавірусної хвороби.

Єдине приміщення профільного наукового закладу хочуть банально забрати.

Відомо, що Інститут займається фізіологією на субклітинному, клітинному й організмовому рівнях, патофізіологією і біофізикою та іншими напрямами. У закладі вчені з’ясовують нові механізми корекції патологічних станів, закладаються фундаментальні основи для лікування багатьох захворювань, у тому числі подолання наслідків коронавірусної хвороби. Науковий заклад також є базою для виконання дипломних і курсових робіт студентами-практиками.

Як повідомляли «Кримські новини», індійську версію вакцини компанії AstraZeneca та Оксфордського університету Covishield зареєстрували в Україні за заявкою фірми, створеної три місяці тому.