Мусульмани всього світу прощаються з місяцем Рамадан

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Травня 2021, 14:45
Асіф АлієвQHA
12 Травня 2021, 14:45

Із заходом сонця, увечері 12 квітня, у мусульман всього світу завершується священний місяць Рамадан. У цей день віряни проведуть останній іфтар (вечірній прийом їжі тих, хто поститься) поточного місяця, а вже вранці, 13 травня, зберуться на святкову молитву.

Згідно ісламським канонам, до настання Свята Розговіння — Ураза-байрам або по-арабськи Їїд-аль фітр ті, хто постився, мають виплатити «закят аль-фітр», особливу милостиню. Виплачується вона як спокутування можливих помилок і упущень, зроблених протягом посту, а також у якості допомоги бідним і нужденним.

«Закят аль-фітр» або «садака-фітр» можна виплатити в останні дні Рамадану і до початку святкової молитви. Милостиня виплачується у якості продуктового набору, однак, згідно з ханафітським мазхабом (правової школи Ісламу, — прим. ред.) допускається і оплата грішми.

Духовне управління мусульман Автономної Республіки Криму (ДУМ АРК) визначило грошовий еквівалент «закят аль-фітр» у розмірі 120 гривень, збір коштів проводиться до 12 травня. Для зручності мусульман України оплатити милостиню можна через мобільний додаток державного банку «Приват 24». Для цього необхідно зайти в опцію «Платежі», ввести в пошук назву «ДУМ АРК» і обрати «Благодійні внески-садака фітр».

Місяць Рамадан в Україні тривав під знаком благодійності. Ще до початку священного місяця благодійна організація EVKAF FOUNDATION разом з асоціацією HASENE дала старт продовольчій кампанії, а саме роздачі продовольчих пакетів у містах України.

Кампанія розпочалася 6 квітня з роздачі продовольчих пакетів жителям села Тарасівка Київської області. Волонтери також роздали продовольчі пакети у Вінниці, Херсоні, Тернополі та Миколаєві.

Більшість людей, які отримали допомогу, були внутрішньо переміщеними особами з Криму, переважно кримські татари. Також допомогу отримали й інші мусульмани України, які перебувають у скрутному становищі.

ДУМ АРК також надавало допомогу мусульманам України за підтримки Управління у справах релігії Турецької Республіки (Діянет).

Ми продожуємо свою мандрівку Херсонською областю. Роздача продуктових наборів-ерзак за підтримки Управління у справах...

Posted by Ayder Rustemov on Friday, April 23, 2021

Збір допомоги здійснювався і в Ісламському культурному центрі при Духовному управління мусульман України «Умма».

Так, 5 травня, за повідомленням пресслужби організації, були роздані 200 великих пакетів з продуктами: крупи, борошно, масло, цукор і чай, а ще овочі та фрукти. Невід'ємною частиною продуктового набору були фініки, які завжди подаються на стіл під час іфтару.

Колектив редакції «Кримські новини» вітає з прийдешнім святом наших читачів, мусульман України та всього світу: «Ораза байрамин'из Мубарек олсун!» («Зі святом Ораза байрам!»).

Як писали «Кримські новини», місяць Рамадан у цьому році настав 12 квітня. Пост у місяць Рамадан є одним з п'яти стовпів Ісламу, його дотримання є обов'язковим для кожного дорослого мусульманина, виняток становить лише деяка група людей, наприклад, ті, хто мають проблеми зі здоров'ям, вагітні жінки, мандрівники тощо.