Мусульмани світу відзначають свято Курбан-Байрам | QHA media
31 Липня 2020, 11:28

Мусульмани світу відзначають свято Курбан-Байрам

Закрити

Сьогодні, 31 липня, мусульмани України, а також усього світу відзначають свято Жертвопринесення (Курбан-Байрам — тюрк. або Ід аль-Адха — араб.), який знаменує закінчення Хаджу — паломництва в Мекку.

Як заявив «Кримським новинам» муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саід Ісмагілов, сьогодні о 8:00 відбулася святкова молитва, після чого вірянам була прочитана проповідь.

Згідно з Кораном, архангел Джабраїл з’явився до пророка Ібрагіма уві сні та передав йому веління Аллаха принести в жертву сина. Ібрагім вирушив у долину Міна до того місця, де нині стоїть Мекка, і почав приготування. Його син, який знав про свою роль жертви, не пручався, бо був слухняний батькові та Аллаху.

Однак це виявилося випробуванням від Аллаха, і, коли жертва була майже принесена, Аллах зробив так, щоб ніж не зміг різати, а архангел Джабраїл дав пророку Ібрагіму барана для жертвоприношення.

Зрозуміло, що Творець, який встановив обряд жертвоприношення, не потребує ані крові, ані м’яса тварин заколотих в ім’я Його в цей день. Господь взагалі ні в чому не має потреби – адже Він досконалий! Але він полюбив створену Ним людину настільки, що всіляко бажає їй знайти богобоязливість, яка є ключем до порятунку, – йдеться на сайті Духовного управління мусульман України.

Зі святом Курбан-Байрам привітала мусульман заступник міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

Шановні брати й сестри! Щиро вітаю з нагоди Свята Курбан-байраму!Це велике свято приносить відчуття примирення та…

Опубліковано Emine Dzheppar Четвер, 30 липня 2020 р.

Нагадаємо, ще 18 травня, президент Володимир Зеленський на зустрічі з представниками кримськотатарського народу заявив, що планує підписати указ, згідно з яким Курбан-Байрам і Ораза-Байрам отримають статус державних релігійних свят. Проте ні напередодні Ораза-Байрам, який святкували 24 травня, ні перед святом Курбан-Байрам цей указ не був підписаний.

Дивитись ще: