«Можна знищити людей, але дух цілого народу — ніколи». Зеленський про геноцид кримських татар | QHA media
18 Травня 2019, 12:04

«Можна знищити людей, але дух цілого народу — ніколи». Зеленський про геноцид кримських татар

Закрити

Сьогодні, 18 травня, новообраний президент Володимир Зеленський опублікував на своїй сторінці у Facebook пост пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Сьогодні 75-та річниця початку депортації кримських татар. Цей день нагадує нам, що можна знищити людей, але дух цілого народу — ніколи. Кримські татари повернулися на історичну батьківщину. І зараз вони знову стали жертвами репресій — як і ті, хто залишився відданим Україні в окупованому Криму, — написав він.

Також Зеленський висловив надію, що Україна зможе звільнити батьківщину кримських татар від окупації.

«Наша підтримка, наші зусилля, наші думки з ними кожного день. Я вірю, що ми звільнимо батьківщину кримських татар від окупації», — написав він.

Сьогодні 75-та річниця початку депортації кримських татар. Цей день нагадує нам, що можна знищити людей, але дух цілого…

Опубліковано Володимиром Зеленським Субота, 18 травня 2019 р.

Пам’ятна дата депортації щорічно відзначається 18 травня. Саме цього дня у 1944 році о четвертій годині ранку почалося виселення кримських татар з Криму. Радянська влада звинуватила кримськотатарський народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Усіх кримських татар, що залишалися на півострові, вивезли в Середню Азію і на Урал. Тільки дорогою на заслання і у перший рік після депортації загинуло більше 30 тисяч чоловік.

Дивитись ще: