Міжнародний суд ООН підтримав Україну в справі проти Росії. Як це вплине на Кремль і що означає для окупованих Донбасу й Криму | QHA media

Міжнародний суд ООН підтримав Україну в справі проти Росії. Як це вплине на Кремль і що означає для окупованих Донбасу й Криму

08 Листопада 2019, 18:28
Закрити

Міжнародний суд ООН у Гаазі визнав прийнятною скаргу в справі України проти РФ щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Рішення на користь України підтримали 13 суддів, проти були троє.

Суд ООН оголошував рішення не по суті скарги України, а попереднє — щодо юрисдикції, тобто можливості застосування і тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму щодо подій на Донбасі.

Зображення

Також Міжнародний суд ООН відхилив аргументи РФ щодо скарги України про порушення Росією Міжнародної конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.

Рішення ухвалено практично одноголосно, проти проголосував лише суддя від Росії Леонід Скотников.

У Гаазькому суді зазначили, що факт дискримінації кримських татар буде встановлюватися під час розгляду справи по суті.

МИ ВИГРАЛИ!!!

Опубліковано Lana Zerkal Пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Як повідомила заступниця голови українського МЗС Олена Зеркаль, Росія окрім військової агресії проти України вдалася до порушення численних норм міжнародного права, а відповіддю Києва є використання різних майданчиків для притягнення Москви до міжнародної відповідальності за такі порушення.

Дипломат повідомила, що у 2017 році після належного виконання усіх виснажливих досудових процедур українська сторона звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням розглянути спір щодо нехтування Москвою Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

У 2018 році ми подали свій меморандум, який докладно фіксує і описує кожен факт порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань. Однак Росія вирішила не відповідати на наш меморандум і скористалася своїм правом заперечити про наявність у суду юрисдикції, затягуючи суд, — констатувала Зеркаль.

За словами заступниці міністра, рішення суду дозволяє притягнути до відповідальності Росію за фінансування тероризму, а також дати належну оцінку політиці Кремля в анексованому Росією Криму, спрямованої на залякування і культурне знищення українців і кримських татар.

Ми знову в Гаазі. Цього разу в очікуванні. Вже завтра Міжнародний Суд ООН оголосить своє рішення щодо попередніх…

Опубліковано Lana Zerkal Четвер, 7 листопада 2019 р.

Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН в січні 2017 року за порушення двох Конвенцій — з протидії расовій дискримінації в Криму і за фінансування тероризму на Донбасі. У квітні 2017 року в якості запобіжних заходів суд зобов’язав Росію припинити етнічні утиски українців і кримських татар в Криму і зняти заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

QHA media повідомляло, що Зеркаль заявила про спробу Москви маніпулювати з позовом України до Міжнародного суду ООН. Вона розповіла, що росіяни навмисно повторюють те ж саме, що й два роки тому, щоб затягнути процес.

4 червня представник України на слуханнях у Міжнародному суді ООН в Гаазі професор Жан-Марк Тувенен розповів про те, як Москва порушила усі свої зобов’язання з Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Дивитись ще: