Міжнародна координаційна група з п'яти країн наполягає, щоб Іран передав чорні скриньки літака МАУ Франції | QHA media

Міжнародна координаційна група з п'яти країн наполягає, щоб Іран передав чорні скриньки літака МАУ Франції

14 Лютого 2020, 18:37
Закрити

Влада Канади, України, Афганістану, Великобританії та Швеції наполягають на передачі Іраном чорних ящиків збитого літака «Міжнародних авіаліній України» до Франції.

Про це повідомив очільник МЗС Канади Франсуа-Філіп Шампань.

Він уточнив, що передав цю вимогу своєму іранському колезі Мохаммад Джаваду Заріфі під час зустрічі на полях Мюнхенської конференції з безпеки.

Шампань також обговорив тему виплати Іраном рідним загиблих компенсацій, заснованих на міжнародних стандартах.

Міністри обговорили ситуацію з розшифруванням чорних ящиків рейсу PS752. Країни-члени Міжнародної координаційної групи, як і раніше, вважають, що Іран повинен використовувати для (розшифровки «чорних скриньок» прим. ред.) можливості Франції, яка володіє необхідними технічними засобами для проведення цієї роботи, – йдеться у повідомленні.

8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та членів екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

Представники авіакомпанії МАУ заявили, що літак Boeing 737-800 був справним, і не допускали помилку екіпажу. За їхніми словами, повітряне судно проходило технічний огляд 6 січня.

11 січня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що літак МАУ був збитий іранською ракетою «земля-повітря».

Дивитись ще: