«Місцезнаходження незаконно засудженого українського політв’язня Приходька невідоме» — Денісова

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
27 Липня 2021, 11:
Тетяна Нікішина
27 Липня 2021, 11:

Досі невідоме місцезнаходження незаконно засудженого українського політв’язня, кримчанина Олега Приходька. Офіційного підтвердження, де саме на території РФ утримується громадянин України, немає з початку червня.

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

У березні 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону незаконно засудив кримчанина Приходька до п'яти років колонії суворого режиму та сплати штрафу 110 тисяч рублів за начебто «незаконне виготовлення вибухових речовин, спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові влітку 2019 року».

17 травня 2021 року Військовий апеляційний суд м. Власіха Московської області відхилив апеляційну скаргу Приходька на незаконне попереднє рішення суду першої інстанції, за відсутності будь-яких достовірних доказів провини українця.

За попередньою інформацією, Приходька етаповано для відбування незаконного покарання до російського м. Володимир. Останнє відоме місце утримання нашого співгромадянина — «ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Ростовской области».

Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової та директора Федеральної служби виконання покарань Росії Олександра Калашникова з вимогою вжити заходів для підтвердження місцеперебування Олега Приходька, а також надати інформацію щодо стану його здоров’я, забезпечення медичною та правовою допомогою, — заявила Денісова.

Також український омбудсмен просить Міністерство закордонних справ України забезпечити належний консульський захист під час перебування Олега Приходька на російській території.

Вона закликала представників міжнародної спільноти продовжувати політичний і санкційний тиск на РФ, аби зупинити переслідування та судилища і звільнити усіх незаконно засуджених громадян України.

Як повідомляли «Кримські новини», у Росії та на окупованих нею українських територіях у неволі перебувають 405 громадян України, серед яких 44 військовослужбовці та 30 жінок. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час виступу у Верховної Раді з нагоди Дня Конституції.