Місія ОБСЄ прозвітувала щодо порушень на Донбасі

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Квітня 2021, 18:30
Ірина Требунських
19 Квітня 2021, 18:30

В окремих районах Донецької і Луганської областей незаконні збройні формування не можуть порозумітися між собою, а перешкоджають спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. Про це повідомляє Генштаб Збройних сил.

Через ускладнення перетину лінії розмежування і пересування патрулів місії між ОРЛО та ОРДО, СММ довелося діяти трьома окремими операційними підрозділами.

Так, окупанти в Донецькій області в порушення дипломатичних протоколів вимагають надати для обшуку автомобілі ОБСЄ і не пропускають через лінії розмежування у разі відмови.

Російські найманці додатково посилюють надскладну ситуацію, створену системними обмеженнями після закриття КПВВ у контексті пандемії COVID-19. Якщо Місія не зможе проводити свою адміндіяльність, постачати медичне обладнання, включаючи COVID-тести, то це безпосередньо впливатиме на працездатність СММ на тимчасово окупованих територіях, — йдеться у звіті.

За минулий тиждень свобода пересування СММ ОБСЄ була обмежена 15 разів, 13 з яких  у Донецькій і двічі — у Луганській області.

Окрім того, російські бойовики та найманці глушать безпілотники СММ. За останні сім днів загарбники 59 разів глушили БПЛА, що у 2,5 рази більше, ніж за тиждень до цього.

«Насторожує те, що 85% випадків глушіння сигналу GPS відбулися у Донецькій області поблизу населених пунктів Степанівка, Веселе, Спартак, Петрівське, Ясинувата, Докучаєвськ та поруч з Красногорівкою», — підкреслюють у публікації.

Представники СММ зафіксували нові тенденції у березні-квітні на Донбасі 2021 року:

  • системна перевірка причепів та автомобілів СММ;
  • збільшення кількості випадків глушіння сигналу GPS БПЛА СММ;
  • збільшення обмежень пересування патрулів СММ в ОРДЛО вздовж тимчасово непідконтрольного державного кордону України та особливо на півдні Донецької області.

Зростання перешкоджань роботі моніторингової місії «викликають особливе занепокоєння на фоні різкого зростання кількості порушень режиму припинення вогню».

Нагадаємо, російська сторона у Тристоронній контактній групі проігнорувала ініціативи України та ОБСЄ щодо забезпечення з 00:00 1 квітня всеосяжного припинення вогню.

Вже 2 квітня бойовики підконтрольних Росії «ДНР» і «ЛНР» оголосили військовий призов на окупованих територіях Донбасу.

Як повідомляли «Кримські новини», рівень дотримання політичних прав і громадянських свобод в окупованих ОРДЛО Міжнародна правозахисна організація Freedom House у новому Звіті оцінила загалом у 4 бали зі 100.