Мішустін став новим прем'єром Росії. Проти його кандидатури ніхто виступити не наважився | QHA media
Розкадровка

Мішустін став новим прем'єром Росії. Проти його кандидатури ніхто виступити не наважився

16 Січня 2020, 15:27
Закрити

Російська Держдума затвердила кандидатуру Михайла Мішустіна на пост прем’єр-міністра Росії.

За таке рішення проголосували 380 депутатів, вся фракція КПРФ, а це 41 людина, утрималася від голосування, передає сайт російського парламенту.

Голосів «проти» не було.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 5329603.jpg

Перед голосуванням стався казус. Представляючи Мішустіна депутатам, представник президента в Думі Гаррі Мінх помилився і заявив, що керівник російських податківців (до цього Мішустін очолював Федеральну податкову службу (ФПС) – прим. ред.) є кандидатом на пост голови Державної думи.

Спікер В’ячеслав Володін сказав, що така помилка сталася через те, що в приміщенні «мало повітря».

До схвалення Держдумою Мішустін зустрівся з усіма парламентськими фракціями, першою таку зустріч провела партия влади «Єдина Росія».

На цій зустрічі він заявив, що в складі його уряду будуть зміни.

Він додав, що планує обговорювати «в тому числі з фракціями» кандидатів на посади міністрів. Серед своїх пріоритетів Мішустін назвав «цифрову економіку та опору на нацпроєкти».

Російський Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального порахував, що з 2010 до 2018 року дружина Михайла Мішустіна Владлена заробила близько 800 мільйонів рублів.

При цьому фонду не вдалося встановити, яким саме бізнесом в ці роки займалася дружина кандидата в прем’єри.

У фонді припускають, що насправді заробіток Владлени Мішустіної – не прибуток від бізнесу, а «відкатні схеми».

Як повідомляє BBC, у 2013 році Мішустіна сфотографували з годинником, схожим на швейцарський Zenith Elite Ultra Thin. Він коштував тоді приблизно 180 тисяч рублів.

Двома роками пізніше у нього з’явився годинник, схожий на швейцарськй Tag Heuer Carrera Calibre 6 Heritage. Зараз його можна придбати за 193 тис. рублів.

Нагадаємо, Михайло Мішустін 29 липня 2015 року відвідав в окупованому Криму місто Ялту, за що потрапив до бази «Миротворця». Вчора президент Росії Володимир Путін запропонував Мішустіну обійняти посаду глави уряду.

Перед цим прем’єр Дмитро Медведєв заявив, що його уряд подає у відставку. Ця заява пролунала на тлі оголошених Путіним пропозицій щодо конституційних змін із перерозподілу владних повноважень. Господар Кремля також заявив про намір ввести пост заступника голови Радбезу РФ, який сам очолює, і запропонував цю посаду Медведєву.

Дивитись ще: