Мінветеранів ініціює санкції проти Росії за напад на українські кораблі та «суд» над моряками | QHA media
10 Лютого 2020, 13:45

Мінветеранів ініціює санкції проти Росії за напад на українські кораблі та «суд» над моряками

Закрити

Міністерство ветеранів у співпраці з «Кримською правозахисною групою» підготували Проєкт розпорядження про застосування санкцій проти кількох десятків російських громадян.

Під санкції, згідно проєкту, потраплять ті, хто причетний до нападу зі сторони Росії на українські кораблі в районі Керченської протоки та арешту моряків у листопаді 2018 року, повідомляє прес-служба міністерства.

Фахівці Мінветеранів зібрали достатньо інформації про причетних до акту збройної агресії  на судна Військово-морських сил України. А також проти так званих «слідчих», «прокурорів» та «суддів», які влаштовували політично мотивовані переслідування, судилища над українськими громадянами на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя, — йдеться в повідомленні.

Проєкт вже направили на погодження до профільних органів влади, після чого його винесуть на розгляд Кабміну. Якщо уряд схвалить проєкт, то це стане підставою для рішення РНБО про застосування санкцій проти Росії.

Мінветеранів наголошує, що права людини — це основні права, які не підлягають обговоренню і є незаперечними, а їх порушення є найбільшим злочином проти людини, — наголосив начальник управління міністерства з питань АРК і Севастополя Сергій Мокренюк.

25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього відкрили вогонь на ураження. У результаті обстрілу постраждали троє українських моряків. 24-х українців взяли у полон.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов’язав РФ негайно звільнити 24-х військових українських моряків, а також повернути Україні захоплені судна «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу» та протягом місяця надати звіт.

7 вересня ув’язнені Кремля прибули в Україну. QHA media публікувало повний поіменний список цього обміну між Україною і Росією.

Дивитись ще: