«Мінські угоди передбачають вибори, а потім контроль над кордоном» — Зеленський в інтерв'ю європейським ЗМІ | QHA media

«Мінські угоди передбачають вибори, а потім контроль над кордоном» — Зеленський в інтерв'ю європейським ЗМІ

02 Грудня 2019, 12:16
Закрити

Згідно з Мінськими угодами, спочатку мають відбутися вибори в ОРДЛО, а потім буде передано під контроль Києву ділянку українсько-російського кордону на Донбасі.

Про це в інтерв’ю західним ЗМІ заявив президент України Володимир Зеленський.

При цьому голова української держави зазначив, що не згоден з тим, як це питання було вирішене у Мінську, заявивши, що «позиція українців — спочатку кордон, потім вибори».

Зеленський також заявив журналістам видань Der Spiegel, Le Monde, Time і Gazeta Wyborcza, що вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей можна проводити тільки за українським законодавством і після деокупації.

Präsident Selenskyj bei Gespräch in Kiew: "Ich bin ein Mensch, der auf Tatsachen reagiert"

Вибори проводяться за українським законодавством. І український закон виключає присутність бойовиків. Всі українські партії повинні мати доступ, спостерігачі, журналісти, ОБСЄ, Центральна виборча комісія. Якщо є збройні угруповання, жодна партія не піде туди, — підкреслив Зеленський.

На запитання, що він робитиме, якщо у результаті нічого не вийде з перемовин «нормандської четвірки», запланованих у Парижі на 9 грудня, президент України відповів: «У будь-якому випадку я не почну війну на Донбасі».

За його словами, «є багато гарячих голів, які закликають «відібрати» Донбас, не думаючи про ціну. Таких політиків, вважає президент, не підтримують західні країни.

20 листопада Зеленський повідомив, що у Парижі обговорюватимуться такі питання, як обмін полоненими, перемир’я, контроль над кордоном і вибори в ОРДЛО.

Раніше голова МЗС України Вадим Пристайко розповів, що вже підготовлено коротке комюніке саміту в Нормандському форматі.

Дивитись ще: