Мінські перемовини відбудуться у форматі відеоконференції через коронавірус. Українські громадські діячі закликають владу не робити помилку | QHA media

Мінські перемовини відбудуться у форматі відеоконференції через коронавірус. Українські громадські діячі закликають владу не робити помилку

23 Березня 2020, 17:57
Закрити

Тристороння контактна група по Україні 25 березня проведе перемовини у форматі відеоконференції через загрозу коронавірусу.

Про це повідомив речник МЗС Білорусі Анатолій Глаз, передає «Радіо Свобода».

Зустріч Тристоронньої контактної групи та її робочих груп відбудеться у форматі відеоконференції, – зазначив Глаз.

За його словами, таке рішення ухвалене у зв’язку із пандемією коронавірусу, про що білоруську сторону сповістила ОБСЄ.

Також сьогодні, 23 березня, низка громадських організацій та діячів виступили з відкритим закликом до української влади про недопущення створення Консультативної ради з представниками ОРДЛО.

Про це йдеться у зверненні на сайті VoxUkraine

Ми всі дуже хвилюємося за здоров’я та життя своїх рідних і близьких та за свій майбутній добробут. Однак саме зараз ми не можемо оминути увагою проблему, від якої залежить існування нашої країни. Влада, а разом з нею і вся країна, сьогодні стоїть на межі фатальної помилки. Ця помилка може коштувати нашій країні незалежності й самого існування, а багатьом нашим громадянам – як військовим, так і цивільним – коштуватиме життя, — йдеться у зверненні.

На думку підписантів, помилкою є рішення про створення так званої Консультаційної ради з «представниками ОРДЛО» – російських окупаційних адміністрацій.

Активісти наполягають, що подібні доленосні для країни документи не можуть ухвалюватися без громадського обговорення. 

За їхніми словами, переговори України з «повноважними представниками ОРДЛО», а насправді маріонетками країни-агресора, – це визнання російської пропаганди про те, що в Україні нібито «громадянська війна». 

На їхню думку, фактично це означатиме капітуляцію України, що призведе до неможливості ухвалення Києвом будь-якого рішення без погодження з Москвою, що означає спочатку втрату незалежності нашої держави, а потім федералізацію України за кремлівським планом і подальше розчленування України.

Підписанти наголошують: не може бути й мови про будь-які політичні рішення, тим більше про вибори на окупованій частині Донбасу, без вирішення безпекових питань: повернення контролю над кордоном з агресором, виведення військ РФ.

Усіх небайдужих закликають приєднатися до звернення.

На сайті президента зареєстровано також відповідну петицію із вказаного питання.

11 березня на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську було домовлено вже на наступній зустрічі, 25 березня, підписати рішення про створення так званої Консультативної ради. Офіційно документи зустрічі не були оприлюднені.