Мінреінтеграції запустило у тестовому режимі кримськотатарську версію сайту

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
11 Червня 2021, 14:
Тетяна Нікішина
11 Червня 2021, 14:

У рамках розвитку і підтримки мови корінних народів міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (МінТОТ) впровадило переклад свого офіційного вебсайту кримськотатарською мовою.

Про це повідомляє пресцентр Мінреінтеграції.

Це рішення є важливим елементом у контексті реалізації «Концепції розвитку кримськотатарської мови» та подальшої реалізації проєкту закону «Про корінні народи».

Ми вже почали рухатись у напрямі реалізації прийнятої 7 квітня урядом Концепції розвитку кримськотатарської мови, вже подано до Верховної Ради проєкт закону «Про корінні народи». І наразі паралельно зі зверненнями до компанії Google та Duolingo ми почали з себе і запустили в тестовому режимі кримськотатарську версію вебсайту Міністерства. Наша мета — забезпечити всебічний розвиток і функціонування поряд із державною мовою мови корінних народів України в усіх сферах суспільного життя, — сказав заступник міністра Снавер Сейтхалілєв.

Наразі ще відбувається процес перекладу вже існуючої інформації та наповнення вебсайту новою інформацією кримськотатарською мовою.

Повноцінний запуск завершать протягом 2-3 місяців.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року Мінреінтеграції розпочало роботу над Стратегією розвитку та популяризації кримськотатарської мови. На засіданні 7 квітня 2021 року Кабмін схвалив розроблену Мінреінтеграції разом з Меджлісом кримськотатарського народу, профільними науковими та освітніми установами, неурядовими організаціями та експертами, у тому числі тими, що перебувають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя — «Концепцію розвитку кримськотатарської мови».

Раніше Мінреінтеграції звернулося до корпорації Google LLC з проханням включити кримськотатарську мову у сервіс Google Translate, а також до компанії Duolingo, яка є найпопулярнішою платформою для вивчення іноземних мов у світі, з пропозицією започаткувати курс з вивчення кримськотатарської мови на базі їхнього сервісу.

Версія вебсайту Мінреінтеграції кримськотатарською мовою https://www.minre.gov.ua/crh

Як повідомляли «Кримські новини», Кабмін схвалив «Концепцію розвитку кримськотатарської мови» з метою покращення законодавчого, інституційного, фінансового та інформаційного підґрунтя для розвитку як мови одного з корінних народів України. Проєкт розпорядження спрямований на розширення сфер застосування кримськотатарської мови, заохочення до її вивчення громадян України, популяризацію серед різних вікових груп, особливо — серед молоді.