Міноборони Росії хоче отримати право збивати пасажирські літаки, якщо їх неможливо примусити до посадки або вивести за межі повітряного простору РФ | QHA media
11 Січня 2019, 14:05

Міноборони Росії хоче отримати право збивати пасажирські літаки, якщо їх неможливо примусити до посадки або вивести за межі повітряного простору РФ

Закрити

Міністерство оборони Росії підготувало проект постанови, який дозволяє збивати на ураження цивільні літаки, які порушили повітряний кордон РФ.

У пункті 5 проекту постанови «Про порядок застосування зброї і бойової техніки під час охорони державного кордону Російської Федерації у повітряному просторі Російської Федерації» йдеться, що якщо повітряне судно неможливо примусити до посадки або вивести за межі повітряного простору РФ, піднятими в повітря літаками (гелікоптерами) можна відкривати вогонь по ньому на ураження.

Окрім того, збивати літаки можна, якщо їхній політ «загрожує масовою загибеллю людей, екологічною катастрофою або нападом на стратегічні об’єкти».

Причому військові мають вживати заходів реагування вже у тому випадку, якщо невстановлений літак наблизиться до кордону Росії на відстань менше 50 кілометрів.

Відзначається, що на цьому етапі щодо тексту проекту нормативного правового акта проводяться громадські обговорення і незалежна антикорупційна експертиза.

Нагадаємо, у липні 2018 року літак президента Росії Володимира Путіна на шляху до Гельсінкі порушив повітряний простір Естонії.

Йшлося про літак Іл-96. Голова прес-служби генштабу Сил оборони Естонії Арво Йиесаду підкреслив, що такими літаками користується російське керівництво.

Дивитись ще: