Міністри закордонних справ країн ЄС узгодили санкції проти Лукашенка і Росії | QHA media

Міністри закордонних справ країн ЄС узгодили санкції проти Лукашенка і Росії

12 Жовтня 2020, 18:51
Закрити

На зустрічі міністрів закордонних справ 27 країн Євросоюзу в Люксембурзі було узгоджено санкції проти Олександра Лукашенка та ще одні санкції проти Росії. Як повідомляє Reuters, йдеться про санкції проти РФ за отруєння російського політика-опозиціонера Олексія Навального.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив журналістам у Люксембурзі, що отруєння не може «залишитися без наслідків».

Міністри закордонних справ ЄС підтримали франко-німецький план запровадження санкцій проти росіян, підозрюваних в отруєнні Навального нервово-паралітичною речовиною «Новачок».

Міністри підтримують заморожування активів та заборону виїзду кільком російським представникам військової розвідки ГРУ. Санкції не будуть затверджені негайно, оскільки юридичні тексти мають бути підготовлені та ухвалені експертами з 27 держав ЄС.

Також на цій зустрічі очільники МЗС ЄС дійшли згоди про запровадження санкцій проти Лукашенка через репресії проти громадян Білорусі. Також під санкції потраплять і деякі білоруські чиновники. Про це повідомив журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк у Twitter.

«Є політичні домовленості між міністрами закордонних справ ЄС щодо санкцій проти Лукашенка і кількох інших. Наразі це йде до робочих груп ЄС», — написав журналіст.

Як повідомляли «Кримські новини», країни ЄС раніше домовилися про необхідність ввести санкції проти низки білоруських чиновників, однак про склад списку виникли розбіжності. Не всі держави погодилися з включенням до списку Лукашенка. Такий підхід розчарував представників країн Балтії, які вирішили ввести санкції самостійно.

29 вересня Великобританія разом з Канадою застосували санкції проти самопроголошеного президентом Білорусі Олександра Лукашенка, його сина Віктора і представників білоруської влади, які його підтримують.

Нагадаємо, що Олексій Навальний знепритомнів під час перельоту з Томська до Москви вранці 20 серпня. Літак швидко посадили в Омську, де Навального доправили в лікарню. Стан політика лікарі називали стабільно тяжким. Вже 21 серпня важкохворого російського політика евакуювали з Омська до Німеччини для лікування. 

«Кримські новини» інформували, що 23 вересня стан здоров’я російського опозиціонера Олексія Навального покращився настільки, що його виписали зі стаціонару.

Дивитись ще: