Мінекономіки оцінило зростання ВВП України в минулому році у 3,3% | QHA media
Цифри
05 Лютого 2020, 11:40

Мінекономіки оцінило зростання ВВП України в минулому році у 3,3%

Закрити

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2019 році сповільнилося з 3,4% до 3,3% у 2018-му. У той же час змінилися драйвери цього зростання.

Про це йдеться в «Огляді економічної активності 2019» Мінекономіки.

Істотно сповільнилося зростання зведеного індекса виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) — до 1,6% в цілому за 2019 рік, а в останні місяці року навіть спостерігалося його падіння. Зате високий внутрішній попит генерував високі показники у будівництві, торгівлі та низці галузей у сфері послуг, — йдеться у повідомленні.

Уповільнення ЗІВ з 3,6% у 2018 році, за даними Мінекономіки, відбувалося, перш за все, через складну ситуацію у промисловості, де випуск знизився на 1,8% після трирічного зростання (у 2018 році — на 1,6%).

Також, незважаючи на черговий рекорд врожаю зернових, істотно сповільнилося сільське господарство — до 1,1% у порівнянні з 8% роком раніше.

Відповідно до огляду, в торгівлі темпи зростання у минулому році також скоротилися з 4,6% до 3,1%, тоді як у будівництві вони прискорилися з 8,5% до 20%.

Відповідно до документа, в четвертому кварталі 2019 року зростання ВВП сповільнилося до 2,1% з 4,1% в третьому кварталі, 4,7% — у другому і 2,6% — у першому.

«У 2020 році продовжиться реформування в усіх сферах економіки, модернізація промислового комплексу, активне оновлення інфраструктурних об’єктів, проте дія чинників, які впливали на розвиток економіки у 2019 році, на тлі вже сформованих в попередніх періодах структурних дисбалансів і накопичених проблем буде дещо стримувати зростання економіки в цілому», — зазначає відомство.

Мінекономіки зазначає, що оцінка ВВП здійснена з урахуванням оперативної інформації Держкомстату щодо показників обігу оптової та роздрібної торгівлі, а також обсягів вантажо- і пасажирообігу.

QHA media повідомляло, що міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service поліпшило прогноз щодо кредитного рейтингу України зі «стабільного» на «позитивний». Це означає, що аналітики очікують позитивну динаміку розвитку економіки та платоспроможності держави за її борговими зобов’язаннями.

Дивитись ще: