«Мій обов'язок - повернути живих героїв» — Зеленський про «непросте політичне рішення» під час проведення великого обміну | QHA media

«Мій обов'язок - повернути живих героїв» — Зеленський про «непросте політичне рішення» під час проведення великого обміну

30 Грудня 2019, 12:03
Закрити

«Непросте політичне рішення», – так президент Володимир Зеленський прокоментував великий обмін з ОРДЛО 29 грудня, в результаті якого з полону бойовиків були звільнені 76 українців.

При цьому, за словами глави держави, ухвалювати це рішення було важко, пам’ятаючи про жертви харківського теракту та після зустрічей із сім’ями загиблих героїв Небесної Сотні.

Однак, як зазначив Зеленський, «загиблих героїв, на жаль, не повернути».

А повернути живих героїв – мій обов’язок як президента України. 81 українець і українка отримали свободу. П’ятеро заради своїх близьких залишилися на тимчасово окупованих територіях. 76 повернулися до вільної і безпечної України. Вони будуть зустрічати Новий рік з батьками, сім’ями, дітьми та друзями, – сказав він.

Президент подякував усім, хто доклав зусиль для звільнення з полону українців, та заявив, що боротьба за повернення українських громадян на цьому не завершена.

Ми битимемося за всіх наших в Криму, Росії та ОРДЛО. І, якщо в цьому є потреба, я, не вагаючись, віддам сто злочинців за одного українського героя. Хто б це не був – воїн, розвідник, журналіст, активіст або просто патріот своєї Батьківщини.

Це було непросте політичне рішення. Його важко було приймати, пам’ятаючи про жертв харківського теракту, та після…

Опубліковано Володимиром Зеленським Неділя, 29 грудня 2019 р.

У свою чергу представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська заявила на брифінгу для журналістів, що у полоні в окупованих районах Донбасу залишаються ще близько 300 українців.

З них, щонайменше, 100 осіб є документально «підтвердженими» – їхні родичі показують, що слідчий ізолятор приймає передачі. Ще близько 200 знаходяться в руках окупантів «без документів».

Про їх звільнення, запевнила Лутковська, будуть домовлятися під час майбутніх переговорів в Мінську.

QHA media повідомляло, що 18 грудня на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську не домовилися про обмін полоненими за формулою «всіх на всіх», як це було погоджено 9 грудня учасниками саміту «нормандської четвірки» в Парижі. Однак 23 грудня під час відеоконференції Тристороння контактна група все-таки досягла домовленості про взаємне звільнення утримуваних осіб до кінця року.

Дивитись ще: