«MH17 збили російською ракетою з «Бука» — прокуратура Нідерландів надала нові докази | QHA media

«MH17 збили російською ракетою з «Бука» — прокуратура Нідерландів надала нові докази

27 Червня 2020, 14:01
Фото: NRC
Закрити

У Нідерландах продовжується судове засідання у справі про збиття «Боїнга» рейсу MH17 над Донбасом 17 липня 2014 року. Прокуратура надала нові докази того, що пасажирський літак був збитий саме з «Бука», повідомляє видання NRC.

Судом були заслухані записи переговорів бойовиків. З них стає зрозуміло, що вони були впевнені в тому, що збили український винищувач.

Так, незадовго після авіакатастрофи підозрюваний Леонід Харченко зателефонував підозрюваному Сергію Дубінському і сказав,що вони начебто збили український літак «Су».

Того ж вечора Дубинський зателефонував  підозрюваному Олегу Пулатову і запитав: «Скажіть, наш «Бук» стріляв чи ні?». У відповідь Пулатов сказав: «Бук» збив «Сушку» після того, як «Сушка» збила «Боїнг».

 Після Дубінський зв’язувався телефоном із іншим підозрюваним, самопроголошеним «міністром оборони» фейкової «ДНР» Ігорем Гіркіним. «Сушка» влучила в «Боїнг», і після цього ми збили «Сушку» за допомогою нашого «Бука». Гарні новини, так, Ігоре?», — запитав він. Гіркін відповів, що не знає і що не може повірити в це. «Нас все одно будуть звинувачувати в тому, що ми збили його, якщо ви розумієте, про що я», — додав Дубинський.

Нові телефонні записи, представлені Держпрокуратурою, є найбільш конкретним доказом на сьогодні проти чотирьох підозрюваних у справі MH17, — пише нідерландське видання.

Нідерландські адвокати підкреслили, що ніяких інших літаків, крім MH17, в той день не збивали, а в уламках літака і тілах пасажирів знайшли фрагменти саме від ракети «Бук».

Нагадаємо, що «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, збили біля Донецька 17 липня 2014 року. Загинули 298 осіб, більшість з них були підданими Нідерландів. 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році й закликали її визнати свою відповідальність за катастрофу.

19 червня 2019 року Міжнародна спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу «Боїнга» MH17 «Малайзійських авіаліній» над Донбасом у липні 2014 року, оприлюднила імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера. Особи 13 свідків у справі збитого «Боїнга» залишать у таємниці. Прокуратура Нідерландів пояснює, що це пов’язано із можливими загрозами здоров’ю та життю цих свідків.

Як повідомляли «Кримські новини», судове засідання у Нідерландах розпочалося ще у понеділок, 8 червня. Суд долучив до справи меморандум із засекреченими знімками із супутника, на яких зафіксовано запуск ракети з «Бука» по «Боїнгу» рейсу MH17.

Дивитись ще: