Мешканцям зони проведення антитерористичної операції змінили умови кредитування

Новини України та світу
Ірина Требунських
12 Червня 2021, 15:27
Savings
Ірина Требунських
12 Червня 2021, 15:27

Громадянам України, які проживають у зоні проведення операції Об’єднаних сил, відмінили нарахування штрафів і пені. Відповідний закон «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг»  підписав Володимир Зеленський, передає Офіс президента.

Підписаний документ продовжує заборону нарахування штрафів і пені на основну суму заборгованості за кредитами, які громадяни України брали після 1 травня 2021 року.

Тобто українці, які проживають у зоні проведення АТО/ООС і мають заборгованість за кредитами, взятими до травня цього року, і надалі мають право не платити пеню та штрафи на основну суму заборгованості, — йдеться у публікації.

Також закон продовжує заборону виселяти громадян із житлових будинків, переданих в іпотеку за чинними кредитними договорами, навіть на підставі судового рішення про звернення стягнення на об’єкт іпотеки.  

«Це гарантує збереження прав для людей, які мають складне фінансове становище через проведення АТО/ООС, але водночас спростить доступ громадянам, котрі володіють нерухомістю в Луганській, Донецькій та частині Харківської області, до банківського кредитування на рівних умовах з усіма громадянами України», — уточнюють в Офісі президента.