«Мене катували, поки не вибили неправдиве зізнання» – звільнений політвязень Стешенко про арешт і допити ФСБ Росії | QHA media
Репресії
11 Серпня 2019, 09:09

«Мене катували, поки не вибили неправдиве зізнання» – звільнений політвязень Стешенко про арешт і допити ФСБ Росії

Закрити

Арештованого в Криму харків’янина Олександра Стешенка російські силовики тортурами змусили зізнатися у злочині та омовити незнайомих йому людей.

Про це Стешенко розповів в інтерв’ю Крим.Реаліі. Від нього вимагали визнання в підпалі будинку підконтрольного Росії муфтія Криму Еміралі Аблаєва. «Визнання» записало на відео і опублікувало ФСБ Росії.

Те, що було сказано мною там – це все фантазії ФСБ. Я не підпалював цей будинок, ніколи не зустрічав ні Ерола Велієва, ні Олександра Третьякова, я омовив цих людей. Мені говорили, кого треба назвати. Мене душили кульками, роздягали, били струмом, обливали водою, катували, примушували це сказати. Нестерпно було, довелося сказати те, що вони хотіли, – розповів колишній політв’язень.

Александр Стешенко

Стешенка незаконно арештували російські силовики 11 квітня 2018 року. За його словами, його викрали на Чонгарі, коли він їхав до друга в Алушті. Пізніше він дізнався, що озброєні люди, котрі вивезли його в невідомому напрямку, були з ФСБ Росії.

В ФСБ я провів три місяці, з 24 квітня по 26 липня. Я не знаю, де перебував. Це був якийсь підвал, вогкість, лежав один матрац на підлозі. Я був пристебнутий наручниками, а до наручниками була пристебнута гиря вагою в 24 кілограми. Найважче було – перенести тортури. Доки не записали відео, катували кожен день.


Интервью Александра Стешенко для Крым.Реалии

У 2018 році підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя засудив Стешенка до двох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні. ФСБ заявляло, що Стешенко затриманий нібито «при в’їзді на територію Криму, куди він був направлений Велієвим для підготовки і здійснення провокацій». Велієву та Третьякову Росія висунула звинувачення заочно, їх оголосили у розшук.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв заявив, що кримінальну справу проти Ерола Велієва, який є його помічником, сфабриковано слідчими ФСБ Росії щоб скомпрометувати Меджліс кримськотатарського народу.

Як писало QHA media, Стешенка звільнили 6 серпня, він повернувся до Харкова.

Дивитись ще: