Меджліс кримськотатарського народу б'є на сполох через затримання кримчан

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
19 Лютого 2021, 11:05
Тетяна Нікішина
19 Лютого 2021, 11:05

Через нові обшуки у кримських татар на окупованому Росією півострові Меджліс кримськотатарського народу закликав світову спільноту до посилення тиску на РФ.

Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, розмістивши відповідний допис у фейсбуці.

Черговий злочин, скоєний російськими окупантами в тимчасово окупованому Криму щодо кримських татар і членів їх сімей — осіб інших національностей, які сповідують Іслам, свідчить про триваюче повне ігнорування Москвою основоположних норм міжнародного гуманітарного права, які визначають обов'язки держави, що окупувала.
Президія Меджлісу кримськотатарського народу рішуче засуджує злочини, що здійснюються РФ протягом 7 років на тимчасово окупованій території Криму, і заявляє про те, що їхньою кінцевою метою є повне витіснення корінного кримськотатарського народу за межі Кримського півострова.
Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає міжнародне співтовариство використовувати всі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми щодо РФ з метою негайного звільнення нею всіх політичних в'язнів, арештованих на території тимчасово окупованого Криму.
Президія Меджлісу кримськотатарського народу висловлює вдячність співвітчизникам, які демонструють згуртованість і єдність кримськотатарського народу в умовах тимчасової окупації Криму РФ, і закликає всіх жителів Криму солідаризуватися з кримськотатарським народом у неприйнятті російських окупантів, — йдеться в дописі.

17 лютого 2021 року на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя відбулися незаконні та політично мотивовані обшуки в будинках кримських татар і членів їхніх сімей — представників інших національностей.

Російські карателі вривалися в будинки людей, які спали, о четвертій ранку одночасно в Бахчисараї, Білогірську, Сімферополі, Севастополі і в селі Заповітне Ічкінського (Советського) району.

Під час обшуків, проведених з грубими порушеннями процедур, встановлених для подібних ситуацій, російські силовики «знаходили заборонені книги», які ними ж були привезені з собою і підкинуті в приміщення, де відбувалися обшуки.

Адвокатів до приміщень, де відбувалися обшуки, не допустили.

На завершення обшуків співробітники ФСБ РФ затримали Ернеста Ібрагімова, Абдулборія Махамадемінова, Ленура Сейдамєтова, Олега Федорова, Яшара Шихамєтова, Азамата Еюпова, Тимура Ялкабова.

Незабаром Абдулборія Махамадемінова звільнили, а всім іншим затриманим рішеннями окупаційних судів обрали запобіжний захід у вигляді арешту на 2 місяці з утриманням у СІЗО.

Усім заарештованим висунуто обвинувачення за статтею 205.5 КК РФ «Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації».

Як повідомляли «Кримські новини», підконтрольний Росії «Київський районний суд» Сімферополя заарештував до 15 квітня 2021 року всіх затриманих 17 лютого кримчан: Ернеста Ібрагімова, Тимура Ялкабова, Ленура Сейдамєтова, Азамата Еюпова, Олега Федорова та Яшара Шихамєтова.