Медведчук знову програв суд і повинен заплатити майже 300 тисяч гривень через «Справу Василя Стуса»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
10 Червня 2021, 17:
Фото з Facebook
Хельга Полтавка
10 Червня 2021, 17:

Київський апеляційний суд постановив стягнути з кума Володимира Путіна і нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука близько 300 тисяч гривень на користь видавництва «Віват» у судовому процесі, ініційованому ним самим щодо книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».

Як повідомив Вахтанг Кіпіані у Facebook, про це йдеться у рішенні суду від 1 червня.

Можна вічно дивитись на три речі – як співають птахи, як тече Дніпро і… як Медведчук програє суди, — написав Кіпіані.

Раніше на адресу Київського апеляційного суду надійшла заява від видавництва «Віват» про ухвалення додаткового рішення. Зокрема, заявник просив стягнути з Медведчука на його користь судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 271,77 тисяч гривень і витрати, пов'язані з явкою представників до суду в розмірі 56,8 тисяч гривень, а також витрати зі сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.

Апеляційна інстанція дійшла висновків про часткове задоволення заяви «Вівату», оскільки витрати на професійну правничу допомогу та витрати, пов'язані з явкою представників товариства до районного суду є співрозмірними зі складністю цієї справи.

Отже, Медведчук має сплатити видавництву 295,7 тисяч гривень витрат на правничу допомогу і 2,3 тисячи гривень судового збору за подання апеляційної скарги.

Повідомляється, що додаткова постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили від дня її ухвалення та може бути оскаржена у Верховному суді протягом 30 днів.

Можна вічно дивитись на три речі - як співають птахи, як тече Дніпро і... як Медведчук програє суди. Апеляційний суд...

Posted by Вахтанг Кіпіані on Thursday, June 10, 2021

Довідка: в епізодах книги, які хотів вилучити Медведчук, Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса у судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт і п'ять років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування. Медведчук заявив, що у дев'яти епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують його честь і гідність, через що вимагає заборонити розповсюдження книги «у будь-який спосіб на будь-якій території».

Нагадаємо, 8 квітня Київський апеляційний суд постановив стягнути з народного депутата Віктора Медведчука відшкодування витрат видавництву «Віват» на розгляд справи щодо заборони поширення книги «Справа Василя Стуса» у розмірі близько 140 тисяч гривень.

Як повідомляли «Кримські новини», 19 жовтня у Дарницькому районному суді Києва зачитали вирок, яким заборонили розповсюдження тиражу книги журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Після цього книгу розкупили за лічені хвилини і у видавництві, і в решти дистриб'юторів.