Медведчук не подав скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги про Стуса

Новини України та світу
Хельга Полтавка
17 Травня 2021, 18:39
Фото з Facebook
Хельга Полтавка
17 Травня 2021, 18:39

Прокремлівський політик Віктор Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», на яку попередньо поскаржився.

Про це написав автор книги на своїй сторінці у Facebook.

Маємо документальний доказ, що нєкто Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги «Справа Василя Стуса». Отже, крапку іменем України поставлено, — повідомив Кіпіані.

За його словами, Медведчук не отримав бажаного — ні щодо заборони книги, ні жодних вилучень з текстів, ні спроби отримати фактичне вето на згадування свого імені в контексті розправ над українськими поетами Василем Стусом і Юрієм Литвином.

Як зазначив автор книги, попереду ще рішення суду, яке стосується розміру витрат на правничу допомогу.

«Медведчук не хоче компенсувати оплату роботи захисників видавництва. Дивна річ — не було б безглуздого позову — не було б найнято адвокатів, вони б не витрачали час на цю справу і так далі», — додав Кіпіані.

Є гарна новина. Маємо документальний доказ, що нєкто Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду...

Posted by Вахтанг Кіпіані on Monday, May 17, 2021

Довідка: в епізодах книги, які хотів вилучити Медведчук, Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса у судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт і 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування. Медведчук заявив, що у дев'яти епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують його честь і гідність, через що вимагає заборонити розповсюдження книги «у будь-який спосіб на будь-якій території».

Як повідомляли «Кримські новини», 19 жовтня у Дарницькому районному суді Києва зачитали вирок, яким заборонили розповсюдження тиражу книги журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Після цього книгу розкупили за лічені хвилини і у видавництві, і в решти дистриб'юторів.

12 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри двом народним депутатам: Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Віктору Медведчуку — домашній арешт.