Матерів політв’язнів окупанти переслідують за одиночні пікети

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Квітня 2021, 15:13
Зеліха Абхаірова та Зуре Емірусеінова
Ірина Требунських
15 Квітня 2021, 15:13

У тимчасово окупованому Росією Криму Зеліха Абхаірова і Зуре Емірусеінова отримали від силовиків повістки. Як повідомляє «Кримська солідарність», окупанти звинувачують жінок у начебто адміністративному порушенні, посилаючись на законодавство держави-окупанта.

«Поліція» склала протоколи на матерів політв’язнів за те, що вони 31 жовтня 2020 року вийшли з одиночними пікетами проти термінів, які «прокурор» запросив для їхніх синів за звинуваченням у начебто тероризмі — 15 років Арсену Абхаірову і 16 років Рустему Емірусеінову.

Абхаіровій та Емурсеіновій закидають порушення «встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу». Адвокатка Ліля Гемеджі вважає, що ці адмінсправи окупанти ініціюють для того, щоб знизити їхню активність у відстоюванні прав своїх дітей і щоб «прищепити страх іншим».

Навіть за законодавством держави-окупанта Росії, для проведення одиночного пікету не потрібно отримувати дозвіл від місцевих «органів». Тому Гемеджі вважає, що ці повістки є спробою підмінити поняття і незаконно притягнути до адмінвідповідальності.

Ми бачимо подвійні стандарти. Від початку карантину, низка заходів проводиться масово, без дотримання соціальної дистанції, але при цьому там нікого не притягають до адміністративної відповідальності — на відміну від тих, хто проводить одиночні пікети, — зазначила адвокатка.

Згідно з повістками, Абхаірова і Емірусеінова мають з'явитися в «управління поліції» селища Октябрське Курманського (окупанти називають його «Красногвардійським») району. На зворотному боці повістки написано, що жінки мають право «користуватися послугами захисника і зобов'язані бути присутніми під час розгляду».

Нагадаємо, 3 листопада окупаційний суд в Ростові-на-Дону визнав винними і засудив трьох фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» від 12 до 17 років ув’язнення.

У листопаді 2020 року у мережі Facebook стартував флешмоб, ініційований сім'ями політичних в’язнів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»: Рустема Емірусеінова, Арсена Абхаірова і Ескендера Абдулганієва.

Як повідомляли «Кримські новини», 31 жовтня Зеліха Абхаірова, Еміне Абдулганієва і Зуре Емірусеінова вийшли в тимчасово окупованому Росією Криму на одиночні пікети на підтримку своїх синів — фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Арсена Абхаірова, Ескандера Абдулганієва і Рустема Емірусеінова.