Масове нездужання у камері: Сейтхалілову зі співкамерниками в СІЗО зле

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
16 Липня 2021, 13:
Тетяна Нікішина
16 Липня 2021, 13:

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону (Росія) розглядалася «справа Хізб ут-Тахрір» у «другій сімферопольській групі», за якою проходять Рустем Сейтхалілов, Ескендер Сулейманов, Акім Бекіров, Сейтвелі Сейтабдієв і Асан Яніков.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Підсудні кримські татари розповіли адвокату про масову захворюваність невідомим вірусом у їхній камері.

Захисник Рустем Кямілєв повідомив, що Сейтхалілова повезли на засідання з СІЗО після того, як він прийняв велику кількість пігулок.

У камерах Сейтхалілова й Сулейманова у СІЗО-1, де перебуває по вісім осіб, практично всі хворіють, а один з них втратив здатність розпізнавати запахи. Медико-санітарна частина СІЗО, за словами підсудних, жодних заходів не вживає, градусник показує у всіх однакову температуру, медики лікують їх парацетамолом.

Засідання почалося з 50-хвилинною затримкою. Підсудний Сулейманов заявив клопотання про розсекречування таємного свідка, після чого суд пішов до нарадчої кімнати на пів години. У результаті судова колегія відмовила Сулейманову, спираючись на слова обвинувача про загрозу життю і здоров'ю свідка, — йдеться у повідомленні.

У судовій залі не змогли налагодити відеоконференцзв'язок із Кримським гарнізонним військовим «судом», тому слухання по суті відклали до 22 липня.

Нагадаємо, 25 кримськотатарських громадських активістів — Руслан Сулейманов, Алім Карімов, Рустем Шейхалієв, Меджіт Абдурахманов, Яшар Муєдінов, Білял Аділов, Джеміль Гафаров, Різа Ізетов, Иззет Абдуллаєв, Асан Яніков, Шабан Умеров, Тофік Абдулгазієв, Сейтвелі Сейтабдієв, Рустем Сейтхалілов, Акім Бекіров, Фарход Базаров, Сервет Газієв, Сейран Муртаза, Ерфан Османов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Ескендер Сулейманов, Енвер Аметов, Владлен Абдулкадиров і Раім Айвазов — звинувачуються в причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, але чинної без обмеження на рівні національних законодавств багатьох країн світу.

Більшість заарештованих є учасниками правозахисного об'єднання «Кримська солідарність».

Як повідомляли «Кримські новини», у тимчасово окупованому Криму відбулася велика акція на підтримку 61-річного політв'язня Сервета Газієва з «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», у якого нещодавно стався мікроінсульт у слідчому ізоляторі на тлі ненадання медичної допомоги. У фото- і відеозверненні взяло участь кілька десятків людей.