Марсохід Perseverance передав першу інформацію про погоду

Новини України та світу
Ірина Требунських
08 Квітня 2021, 17:29
Фото: НАСА
Ірина Требунських
08 Квітня 2021, 17:29

Марсохід Perseverance надіслав першу інформацію про погоду на Марсі. Про це повідомляє Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

Аналізатор екологічної динаміки навколишнього середовища (MEDA) на борту марсохода Perseverance NASA вперше увімкнувся на 30 хвилин 19 лютого, приблизно через добу після того, як марсохід спустився на Червону планету.

Нарешті, після багатьох років роботи і планування ми отримали перший звіт про дані від MEDA. Наша система була жива і надсилала свої перші метеорологічні дані та зображення зі SkyCam, — розповів Хосе Антоніо Родрігес Манфреді, очільник MEDA з Центру астробіології (CAB) в Національному інституті Tecnica Aeroespacial у Мадриді.

Коли інженери отримували перші точки даних MEDA на Землі, команда склала перший звіт про погоду з кратера Джезеро на Марсі.

Датчик випромінювання та пилу MEDA показав, що середовище у кратері Джезеро чистіше, ніж у кратері Гейл, звідки інформацію передавала станція Rover (REMS) на борту марсохода Curiosity.

Датчики MEDA повідомили інженерам, що тиск на Марс становив 718 Паскалів. Температура поблизу марсохода коливалася від -20°C до -25°C. Вже 3-4 квітня у кратері Джезеро зафіксували найвищу мінусову температуру – -22°C та найнижчу – -83°C. Пориви вітру досягали 10 м/с.

Завдяки телескопам на Землі та космічним кораблям навколо Марса, вчені розуміють клімат Червоної планети і навіть певне розуміння величини пилових бур через один марсіанський рік (два земних роки). Однак прогнозування підняття пилу або того, як маленькі бурі переростають у великі, піде на користь майбутнім науково-дослідним місіям, — йдеться у повідомленні.

Загалом датчики MEDA фіксують як рівень запилення, так і наступні атмосферні умови:

  • вітру (швидкості та напрямку);
  • тиску;
  • відносної вологості;
  • температури повітря;
  • температури землі;
  • рівня радіаційного випромінювання (від Сонця і космосу).

«Ми дуже раді бачити, як MEDA працює добре. Ми сподіваємось, що його дані допоможуть зробити наше розуміння навколишнього середовища ґрунтовнішими, а наші місії більш безпечними», — додав Мануель де ла Торре Хуарес, заступник головного слідчого з MEDA в лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії.

Нагадаємо, у 2019 році SpaceX представила космічний корабель для польотів на Місяць і Марс.

Раніше компанія Firefly Aerospace українського бізнесмена Максима Полякова заявила про співпрацю з NASA у висадці людей на Місяць у 2023 році.

Як повідомляли «Кримські новини», Кабмін затвердив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, згідно з якою з державного бюджету планують витратити 15 мільярдів гривень.