Мамедов йде у відставку з Офісу генпрокурора через тиск — адвокати

Новини України та світу
Хельга Полтавка
26 Липня 2021, 12:
Гюндуз Мамедов
Хельга Полтавка
26 Липня 2021, 12:

Гюндуз Мамедов звільняється з посади заступника генерального прокурора та з органів прокуратури через тиск.

Про це пише у Facebook юридична компанія «Міллер», яка представляє інтереси Мамедова.

Юристи повідомляють, що керівництво Офісу генерального прокурора свідомо створило складні умови роботи та всіляко блокує виконання Мамедовим своїх посадових обов’язків, систематично здійснюючи тиск на нього.

Наприкінці червня — початку липня його позбавили керування Департаментом щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту та Департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству, достроково припинили доступ до держтаємниці, скоротили посаду заступника генпрокурора та порушили ряд дисциплінарних і кримінальних проваджень, де розслідування не лише координується, а й фактично здійснюється підпорядкованими безпосередньо генпрокурорці підрозділами, — наголошують у «Міллері».

Також, за словами юристів, проти Мамедова використовується дискредитаційна інформаційна кампанія.

Залишатись на посаді без можливостей виконання своїх повноважень є неприйнятним для нашого клієнта. Саме тому Гюндуз Мамедов після 25 років роботи в органах прокуратури прийняв рішення про відставку, — наголошують юристи.

Гюндуз Мамедов звільняється з посади заступника Генерального прокурора та з органів прокуратури.Керівництво Офіс...

Posted by Міллер, юридична компанія on Monday, July 26, 2021

Довідка: Гюндуз Мамедов курував напрямок воєнних злочинів і окупованих територій з 2016 року: спершу у прокуратурі АР Криму, а потім вже у Офісі генпрокурора. Після звільнення його команди залишився працювати, але перебував у конфлікті з керівництвом. Адвокати Мамедова звернулись до Служби безпеки України через інформацію про «таємні листи», які нібито стали причиною усунення Мамедова.

Нагадаємо, 10 липня глава Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова позбавила Гюндуза Мамедова керівництва над «Департаментом війни», а пізніше забрала решту повноважень.

«Кримські новини» писали про перебіг зустрічі з генеральною прокуроркою, організованої через «брифінг на стільцях», під час якої правозахисники хотіли дізнатися причини і підстави для останніх кадрових рішень в Генпрокуратурі.