Майже на кордоні з Росією майорітиме червоно-чорний стяг

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Березня 2021, 18:55
Тетяна Нікішина
30 Березня 2021, 18:55

На Харківщині у Богодуховому разом із державним стягом підійматимуть символ добровольців та ОУН — червоно-чорний прапор. Таке рішення підтримала громада, яка проживає за 40 кілометрів від кордону з Росією.

Про це повідомляє 24 канал.

Доброволець та ексрозвідник Артур Трепелець вважає червоно-чорний стяг своїм талісманом і символом боротьби. Полотнище з ним уже впродовж семи років.

Ветеран російсько-української війни розповів, що червоно-чорний прапор йому привезли добровольці ще у 2014 році. За словами добровольця, він був із ним під час бойових дій у населених пунктах Авдіївка, Мар'їнка, Широкине та Щастя.

Кожного разу, коли ми займали нову позицію, вивішували два прапори: блакитно-жовтий і червоно-чорний, — згадує Трепелець.

Цей прапор також був із чоловіком у трьох госпіталях. На війні український воїн отримав серйозне поранення.

Тепер бойовий прапор буде й у рідному місті добровольця. Під час державних свят полотнище підійматимуть у центральному парку Богодухова, поруч із хрестом пам'яті загиблих українських захисників. Таке рішення прийняли на сесії місцеві депутати.

Не було жодного голосу проти та суперечок щодо цього. У будь-якому випадку, це трохи резонансний момент, але ми повинні мати сміливість приймати рішення, — заявив секретар Богодухівської міськради Рамаз Гамбарашвілі.

У Богодуховому на червоно-чорний прапор місцеві жителі відреагували по-різному.

Розстріляємо, шикуйтесь — чого тільки не було. Це маленький населений пункт. Чому саме Богодухів? Це моє рідне місто і я в ньому виріс. Сепаратистського руху я там не дозволю. Під цим прапором загинуло багато наших хлопців, — говорить ветеран.

За словами активістів, цей стяг мали підняти в українських містах разом із державним ще у 2014 році — на знак боротьби.

Ідею з підняттям червоно-чорного прапора підхопили ще у двох містечках на Харківщині. Як розповіли волонтери, наразі це питання обговорюють.

Однак наступного разу червоно-чорний прапор у парку підіймуть 21 травня — у День пам'яті жертв політичних репресій.

Як повідомляли «Кримські новини», 14 березня Україна відзначала День українського добровольця. Цього дня українці вшановують захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.