Майже 55% українців відчули погіршення фінансового становища за роки президентства Зеленського

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
20 Квітня 2021, 18:44
Тетяна Нікішина
20 Квітня 2021, 18:44

Майже 55% українців помітили погіршення фінансового становища за останні два роки — час президентства нинішнього глави держави Володимира Зеленського.

Про це свідчать результати опитування Центру «СОЦИС» (SOCIS) на тему «Два роки президентства Володимира Зеленського. Як народ оцінює владу?».

Так, для 54,2% опитаних матеріальне становище родини за останні два роки погіршилося.

Для 7,8% респондентів життя покращилося. Водночас 36,4% не помітили якихось змін.

Крім того, респондентів попросили оцінити, як зміниться їхнє життя протягом найближчого року: погіршиться, налагодиться чи загалом змін не відбудеться.

З’ясувалося, що лише 23,4% опитаних очікують, що протягом року життя більш-менш налагодиться.

Ще 46% не очікують змін, а 18,7% готуються до гіршого.

Дослідження проводилося 8-12 квітня 2021 року на всій території України, крім тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Загалом було опитано 2 тис. респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв’ю САТІ (Computer Assisted Telephone Interviewing) із використанням планшетів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Згідно із цим же опитуванням, майже 73% українців вважають поганою економічну ситуацію в країні. А серед ключових причин цього називають корупцію та некомпетентність влади.

Понад 57% українців вважають владу президента Зеленського непрофесійною та дилетантською. Крім того, майже половина українців (46,9%) вважають, що президент Зеленський не виконав більшості обіцянок, які давав під час виборчої кампанії 2019 року.

Як повідомляли «Кримські новини», у той час, як президент Володимир Зеленський закликає прийняти Україну до ЄС і НАТО, член його партії «Слуга народу» та депутат Верховної Ради Євген Петруняк приватизував частину найбільшого військового полігону країни.