Лукашенко запросив терористів з ОРДЛО допитати Протасевича і Сапегу

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Червня 2021, 16:37
Ірина Требунських
02 Червня 2021, 16:37

Олександр Лукашенко запросив терористів з тимчасово окупованих Росією окремих територій Донбасу «поставити питання» затриманим його режимом журналісту Роману Протасевичу і його дівчині Софії Сапезі. Про це Лукашенко заявив під час наради з силовиками і політиками Білорусі, передає прорежимний білоруський канал «БТР».

Глава режиму в Білорусі запевнив, що «сам нагадав» президенту Росії Володимиру Путіну про «кримінальну справу», яку терористи начебто «порушили» проти білоруса Протасевича та громадянки РФ Сапеги. При цьому декілька разів наголосив, що Сапегу Росії не видаватимуть.

Вона ж громадянка Росії, то я завірив Путіна, що не буде жодних питань і консули зможуть з нею зустрітися. Але слідство вести будемо в Білорусі, — сказав він.

Під час наради Лукашенко говорив про український Донбас, наче це територія Росії, терористів з незаконних збройних формувань називав «громадянами Донбасу».

Водночас самопроголошений президент Білорусі почав стверджувати, що нібито затримані Протасевич і Сапега «вбивали громадян на Донбасі».

«На Донбасі порушили кримінальну справу щодо цих персоналій. Це я нагадав Путіну, що порушено кримінальну справу і сказав, що якщо у них будуть питання до цих, — щиро запрошуємо до нас, задавайте питання», — промовив Лукашенко.

Як повідомляли «Кримські новини», 23 травня у Мінську затримали засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака Афіни – Вільнюс, що здійснив екстрену посадку через повідомлення про нібито вибуховий пристрій на борту.

Україна припинила авіасполучення з Білоруссю з 26 травня. 

США рішуче засуджили примусову посадку рейсу між двома країнами-членами ЄС і подальший арешт журналіста Романа Протасевича у Мінську. Таку позицію висловив держсекретар США Ентоні Блінкен. З вимогою негайно звільнити журналіста виступило й ОБСЄ.