«Лукашенко може використати наявність російських військ для шантажу західних сусідів і України» — Тихановська

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
26 Липня 2021, 12:
Тетяна Нікішина
26 Липня 2021, 12:

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська вважає, що Олександр Лукашенко може використати перебування в країні військ РФ для шантажу сусідніх держав.

Такі побоювання вона висловила під час зустрічі з білоруською громадою у Нью-Йорку, передає «Укрінформ».

Метою маневрів називають відпрацювання «застосування угруповань військ в інтересах забезпечення військової безпеки Союзної держави».

Тихановська вважає, що Лукашенко може скористатися присутністю у Білорусі російських військ для досягнення власних цілей.

Режим може використати наявність російських військ для шантажу західних сусідів і України. Про це зараз багато говорять. Загрози можуть бути найрізноманітніші, — заявила вона.

Як відомо, у вересні 2021 року на території Білорусі пройдуть масштабні спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2021». Експерти розглядають цей захід як один із основних на шляху поглинання самостійності цієї країни РФ і бачать небезпеку для України.

Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак заявляв, що ці навчання потенційно становлять загрозу для України.

Як повідомляли «Кримські новини», президент Білорусі Олександр Лукашенко затвердив поправки до закону «Про надзвичайний стан». Згідно з поправками, у країні можуть оголосити надзвичайний стан не тільки через стихійні лиха і катастрофи, як це було раніше, а й через «масові заворушення». До них білоруська влада віднесли, серед іншого, «спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади».