Лікарів з Інституту раку затримали за хабарі. У МОЗ пообіцяли співпрацювати з поліцією | QHA media
19 Серпня 2019, 10:52

Лікарів з Інституту раку затримали за хабарі. У МОЗ пообіцяли співпрацювати з поліцією

Закрити

У Національному інституті раку в Києві викрили групу лікарів у корупційній «схемі» з безкоштовними медичними препаратами для онкохворих громадян.

Про це повідомила прес-служба Національної поліції.

Медики вимагали хабарі в людей, які лікуються від онкологічних захворювань, за призначення і видачу безкоштовних медичних препаратів. При цьому препарати були закуплені для інституту за рахунок платників податків — з державного бюджету. Хабарі вимагали і від підприємців за перемогу в процедурах конкурсних торгів.

Суми хабарів за безкоштовні медпрепарати коливалися від 3000 до 70000 гривень. Суми «відкатів» за перемогу в тендері становили 15-20% від загальної вартості укладених угод. Під час обшуків у службових приміщеннях Національного інституту раку та за місцем проживання фігурантів було вилучено документацію, що підтверджує причетність лікарів до протиправної діяльності. Окрім того, в службовому кабінеті одного з фігурантів оперативники столичного Управління захисту економіки і слідчі київської поліції вилучили 20 000 гривень, — повідомляє Нацполіція.

Департамент захисту економіки проводить обшук в Інституті раку. 16 серпня 2019 року

У свою чергу прес-служба Міністерства охорони здоров’я повідомила на сторінці у Facebook, що МОЗ готове до співпраці з правоохоронними органами у справі щодо Національного інституту раку.

Позиція Міністерства охорони України залишається незмінною: будь-які зловживання, шахрайство і спекуляції на здоров’ї та житті пацієнтів є неприпустимими. Міністерство готове до співпраці, щоб винні отримали справедливе покарання і подібна практика не поширювалася в медичних установах, — наголошується у повідомленні.

Управління захисту економіки в місті Києві Департаменту захисту Нацполіції слідчого управління столичної поліції за…

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України Субота, 17 серпня 2019 р.

Як повідомляло QHA media, заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак і його помічник Ігор Овдієнко були затримані за підозрою у вимаганні хабара на суму в 1,1 млн доларів.

Дивитись ще: