Латвія визнала депортацію кримських татар геноцидом. Відповідний документ ухвалив парламент країни | QHA media

Латвія визнала депортацію кримських татар геноцидом. Відповідний документ ухвалив парламент країни

10 Травня 2019, 11:14
Закрити

9 травня Сейм Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, в якій йдеться, що радянська влада вчинила геноцид щодо кримськотатарського народу.

В ухваленому документі зазначається, що низка історичних джерел вказує на цілеспрямований геноцид, здійснюваний радянською владою проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі. У тому числі й проти кримських татар, щоб знищити їхню культуру, соціальну спадщину, історичну приналежність народу до території Кримського півострова, а також щоб вижити їх з батьківщини, повідомляє прес-служба парламенту Латвії.

Заява закликає міжнародне співтовариство шанувати пам’ять жертв депортації.

Усвідомлюючи всю серйозність цієї заяви ми називаємо правильні слова — 75 років депортації і тривалого терору радянської влади сьогодні сприймаються як геноцид, — йдеться у документі.

У своїй заяві Сейм також нагадує, що Росія п’ять років тому незаконно анексувала Крим, і засуджує триваючу російську політику гноблення і насильства у відношенні кримських татар в окупованому Криму.

«Неможливо уявити, щоб кримські татари вдруге за 75 років піддавалися жорстоким репресіям, переслідуванням і були змушені залишити свою батьківщину. Хвилює, що історія може повторитися», — заявив голова парламентського комітету в закордонних справах Ріхардс Колс, який представляв у латвійському Сеймі документ про визнання геноцидом депортації кримськотатарського народу в 1944 році.

25 квітня комітет у закордонних справах Сейму Латвії ухвалив заяву про визнання геноцидом депортацію кримських татар у 1944 році й повідомив, що має намір винести цей документ на розгляд парламенту.

Дивитись ще: