Латвія відкрила почесне консульство у Слов’янську

Новини України та світу
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 17:30
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 17:30

У Слов’янську, що на Донеччині, сьогодні, 30 квітня, відкрилося почесне консульство Латвії.

Про це повідомляє посольство Республіки Латвія в Україні.

Як зазначають у посольстві, дипломатичне представництво відкрив голова комітету закордонних справ латвійського Сейму Ріхард Колс. Почесним консулом став Олександр Павенко.

Колс, коментуючи відкриття, зазначив, що це консульство є ознакою підтримки Латвією територіальної цілісності України.

Почесне консульство також служитиме інформаційним пунктом, який надає можливість отримати інформацію про освітній, туристичний та економічний потенціал Латвії та можливості співпраці з Донецькою областю, — йдеться у повідомленні.

Голова комітету закордонних справ Сейму також нагадав, що мер латвійського міста Огре Егілс Хельманіса з 2014 року надавав допомогу в закупівлі та доставці понад 400 тонн вантажів гуманітарної допомоги Латвії населенню Донецької та Луганської областей.

У відкритті почесного консульства також взяли участь керівництво Донецької області та міста Слов'янська, представники кількох міст Донецької області, а також акредитовані в Україні іноземні дипломати.

Нагадаємо, почесні консульства Латвії в Україні вже відкриті у Львові, Чернігові, Одесі, Запоріжжі та Чернівцях.

Латвія стала першою країною ЄС, яка відкрила почесне консульство на Донбасі від початку бойових дій. Раніше у Донецьку діяли генеральні консульства Німеччини, Польщі, консульство Грузії і почесне консульство Чехії.

Як повідомляли «Кримські новини», Латвія і Литва пропонують дати план дій щодо членства України в НАТО.